Domácí prohra s Brnem

Za krásného počasí, které v neděli panovalo v Jindřichově Hradci, dorazil na Hvězdárnu tým z Brna. Soupeř se nacházel na třetím místě tabulky, zatímco my jsme po nepovedeném výkonu ve Svítkově klesli na dno desetičlenné tabulky. Proti Brnu se nám doma vždy dařilo, a proto jsme věřili, že je v našich silách „Buldoky“ – jak se brněnský tým nazývá, porazit!

Vypadalo to, že hezké jarní počasí s sebou přineslo jarní únavu, protože začátek zápasu byl z obou stran velmi pomalý a oba týmy čekaly, co udělá ten druhý. Postupem času se vše začalo rozjíždět a svižnější tempo také přineslo první branku zápasu. Bohužel jsme ji obdrželi my. Byla to jediná přesná trefa v první třetině.

Do druhé části jsme vstoupili lépe a po šesti minutách jsme dokázali srovnat skóre. Střelu Marka Miláčka dorazil do brány Luboš Hronza a poprvé se tak zapsal mezi střelce v mužské soutěži. Radost měl opravdu velkou, o čemž svědčí jeho dvoumetrový výskok do vzduchu. Zanedlouho jsme špatně vyřešili vhazování v našem obranném pásmu a soupeř se opět dostal do vedení. Druhá třetina tedy skončila jednogólovým vedením Brna.

Třetí třetina přinesla vyrovnaný hokejbal. Moc nechybělo a mohli jsme zápas srovnat. Bohužel jsme nabídnuté příležitosti nevyužili a potřetí inkasovali. Následovala naše hra bez brankáře, při které soupeř přidal pojistku v podobě čtvrtého gólu. Nevím, co se nám událo v hlavách, ale přestali jsme se soustředit a naše nepřesnost a nedůraz dovolil Brnu ještě dva zářezy. Celkový výsledek tedy hovoří jednoznačně (1:6), i když neodpovídá průběhu zápasu.

Příští neděli jedeme do Jihlavy, kde nás od 15h čeká důležitý zápas o pozice zaručující play off.