Derby s Novou Včelnicí jsme zvádli vítězně

Druhý zářijový víkend přinesl druhé kolo druhé ligy v hokejbalu na jihu Čech. Na domácím hřišti jsme přivítali staré známé z nedaleké Nové Včelnice. Jelikož mezi těmito dvěma týmy hráči často pendlují na střídavé starty, tak se mezi sebou všichni dobře známe. Bohužel sloučení lig pro tento ročník takovou věc zněmožňuje, takže letos každý za své a proti sobě!

Utkání začalo gólově na obou stranách. Hned v první minutě zápasu po vhazování napřáhl Hunal a propálil brankáře hostí Loušu. Vedení nám nevydrželo dlouho protože Včelnice dokázala srovnat stav hned v dalším střídání. Na další branku si zhruba třicet diváků muselo počkat do dvanácté minuty. Čerstvě ženatý Martin Hunal opět napřáhl od modré a propálil vše co mu stálo v cestě. Po první třetině jsme tedy byli spokojenější my.

Druhá třetina byla v naší režii, když jsme dokázali přidat tři branky a navýšit tak stav utkání na 5:1. Hned v jejím úvodu se po pěkné nahrávce zpoza branky prosadil Klimeš a další dva zářezy přidala dvojice Švábirt – Ryšlavý. Nejprve se prosadil Švábirt po nahrávce Ryšlavého  a mohl tak oslavit první branku v soutěži dospělých. Poté si tato dvojice role prohodila a v našem oslabení našel Švábirt Ryšlavého, který s nabídnutou příležitostí nepohrdl.

Ve třetí třetině dokázala Včelnice skóre ještě korigovat, když se nadvakrát prosadil Koranda, ale žádný další gól už hosté přidat nedokázali. Tečku za vyhraným zápasem udělal tři minuty před konce Plášil.

Za 14 dní jedeme navázat na úvodní dvě výhry do Pluhova Žďáru, který je momentálně o skóre lídr 2. ligy. Utkání v „Pluháči“ bylo v loňském roce napínavé až do konce. Přijeďte nás podpořit!