Domácí prohra s Jihlavou

V neděli 7. 10. 2018 jsme se od 15h utkali na domácím hřišti s týmem z Jihlavy. Sešli jsme se v plné sestavě, počasí nám přálo, a tak se schylovalo ke kvalitní hokejbalové podívané. Proti soupeři z Jihlavy se nám ovšem poslední dobou vůbec nedaří a loni jsme s ním prohráli dva zápasy v základní části a tři čtvrtfinálové „meče“ v play off.

Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně a než jsme se stačili rozkoukat, tak jsme prohrávali 0:1. Soupeř potrestal naši individuální chybu již ve třinácté vteřině. Zbytek první třetiny přinesl šance na obou stranách, ovšem žádná nebyla využita.

O přestávce jsme si řekli, že musíme zůstat trpěliví a nějakou šanci určitě proměníme. To se podařilo a my dokázali otočit skóre zápasu v náš prospěch po krásné střele Martina Pavlíka z mezikruží (byla to jeho první trefa v A týmu) a po zásahu jeho švagra Martina Čapka (první branka v roli otce malé Kristýnky). Ano, k Čápům přilétl čáp – gratulujeme! 🙂 Bohužel se v letošní sezóně nedokážeme vyvarovat hry v oslabení, a tak jsme soupeři dovolili srovnat skóre deset vteřin před koncem druhé třetiny z přesilové hry.

Vše vypadalo nadějně a my věřili v naše druhé domácí vítězství v této sezóně. To se bohužel nestalo. Po necelých pěti minutách nám soupeř vstřelil branku při naší přesilovce, a tím jakoby nám sebral vítr z plachet. I přes pár vypracovaných šancí jsme žádnou nedokázali proměnit a navrch ještě dostali dva po sobě slepené kousky do branky, kterou tentokrát střežil Filip Janák. I přes vyrovnaný průběh zápasu je konečný výsledek 2:5.

Další víkend máme volný, ale hned po něm přivítáme na hvězdárenském hřišti tým šneků z Dobřan. Zápas se bude hrát 21. 10. 2018 od 14 hodin. Těšíme se na vaši návštěvu!