Dorostenci konečně bodovali

Po dvou „rychtách“ se starší dorostenci rozjeli k dalšímu, již třetímu v řadě, utkání venku. Zliv je soupeř, který se dlouhodobě s našimi kluky popotahuje o body a umístění jsou tak nějak podobná. Z našeho pohledu to byla zatím, před zápasem, největší příležitost, jak získat body a s touto vizí jsme odjeli

HBC Zliv – TJ HBC Olymp JH 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Úvod zápasu patřil několika prvním zápisům. Při první přesilovce tohoto zápasu se nám podařilo vstřelit náš první gól v sezóně, první v přesilovce a byl pochopitelně první gól střelce v sezóně. Jím se stal Antonín Klenot. Přesně umístěnou střelou, kdy se k němu dostal míček po několika nekoordinovaných odrazech, si mohl vychutnat se svým týmem tento pocit. Jak vstřelení gólu, tak samotného vedení (poprvé v sezóně 🙂 ) 🙂

Zápas nenabídl příliš hokejbalové krásy. Z naší strany to bylo o udržení výsledku, který by nám stačil, ze soupeřovy strany to byly opatrné ataky a snahy o vyrovnání. Domácí, ale i hosté, několikrát zahrozili, ale více gólů ve zbytku první a celé druhé, se ani hráči, ani diváci, nedočkali. I přesto jsme však byli aktivnějším týmem, o čemž svědčí i poměr střel.

Ve třetí třetině se nám „podařilo“ mít současně 2 vyloučené a nabídnout soupeři přesilovku 5:3. Zde se ukázalo, opět, bojovné srdce Davida Mátla, který po držení míčku a krátkém slalomu mezi soupeři, vystřelil od modré čáry na branku a trefil horní roh. To znamenalo nejenom zvýšení vedení, ale zároveň velkou ránu pro domácí. Osobně si nepamatuji, kdy by se někdo z Olympu prosadil ve dvojnásobném oslabení.

Z naší nadějné (zároveň však nutno říct, že i nejstarší) trojice, vlastně čtveřice (protože v brance předváděl opět spolehlivé výkony Janák), zanechal svou stopu i poslední, Jaroslav Kapias. Ten, půl minuty před koncem, obkroužil branku a překvapil brankáře na bližší tyči – a bylo vymalováno !

Nechci, aby tento článek vyzněl tak, že výhru zařídili pouze hráči, na kterých utkání většinou stojí. Nastoupili opět i nadějní starší žáci – Martin Pavlík a Zbyněk Spurný, kteří předvedli dobrý výkon, stejně jako zbývající hráči. Komu však nepatří žádný díl jsou hráči, kteří nechodí na zápasy a skoro ani na tréninky. Myslím konkrétně duo Kubíček – Sýkora. Vy se nad sebou zamyslete !!!

Střely: 11:32 | Vyloučení: 5:6 | Využití přesilovek: 0:0 | Oslabení: 0:1

Branky: Antonín Klenot PP, David Mátl SH, Jaroslav Kapias EQ

Pozápasový komentář střelce poslední branky:Včerejší zápas nezačal nějak slavně, náš tým nic moc nehrál, ale po první střeleném gólu jsme se drželi. Zápas byl celkem vyrovnaný, ale po té se krásně prosadil David Mátl, který zvýšil náskok na 2:0 a 8 sekund před koncem jsem se prosadil já výjezdem zpoza brány. Konečný výsledek byl tedy 3:0. Domů jsme odjeli s tím, že jsme získali první 3 body tuto sezónu a doufáme, ze tímto naše výherní část nekončí.