Druhý domácí turnaj už body nepřinesl

V sobotu 30. 4. jsme hostili druhý turnaj ze série MČR-jih. Kromě očekávání dalšího vítězství, nebo alespoň zisku bodu, jsme navíc dopředu věděli, že nepřijede jeden z účastníků – tým Datels Blatná. Program se tímto zkrátil o 3 utkání, což hlavně hostující týmy rozhodně přivítaly 🙂Pojďme tedy k utkáním, které náš tým nejmladších odehrál. Byly to zápasy proti Suchdolu (2. tým tabulky), Prachaticím (4. tým) a Pedagogu ČB (3. tým) v tomto pořadí. V sestavě jsme přivítali nováčky Matěje Mátl (pokračovatele slavného hokejbalové klanu;) ), Sebastiana Škardu a Zdeňka Kalába.

Olymp JH – SK Suchdol 0:17 (0:6, 0:11)

Toto utkání se neslo ještě s další negativní zprávou a to, že našemu brankáři nebylo již od začátku dobře. Což nakonec vyústilo v jeho odchod po prvním poločase. První poločas nebyl z naší strany úplně nejhorší, ale bez opor Hrozny a nebo Matějkové jsme toho v útoku moc nepředvedli. Po otočení stran do branky nastoupil Zdeněk Kaláb, pro kterého to byla již druhá premiéra v tomto zápase, jestli se nemýlím a bohužel to nebyla premiéra z nejvydařenějších. Sedmnáct gólů je poměrně dost krutých, nicméně suchdolští předvedli hlad po gólech a myslím, že se docela dost nabažili.

Olymp JH – Prachatice 0:1 (0:0, 0:1)

Nejsmolnější utkání celého hracího dne turnaje. Utkaly se týmy, které jsou na tom výkonnostně přibližně podobně. Hráči obou týmů si zahráli docela hodně, žádné větší rozdíly mezi nimi nebyly. To, že jsme udrželi stav bez obdržené branky tak dlouho bylo hlavně zásluhou Fandy Švábirta, který převzal post brankáře po Zdeňkovi a nejednou tým v nelehké situaci podržel. Osudná se nám stala poslední minuta, kdy jsme nepohlídali hráče před brankou, který nikým nebráněný dorazil do prázdné branky vyražený míček a my jsme tak 10 sekund před koncem přišli o bod. Jak říkám, smolné utkání, ale oba dva týmy si hezky zahrály a to je to hlavní !!!

Olymp JH – SK Pedagog 0:11 (0:5, 0:6)

V tomto utkání se možná projevilo zklamání z předchozího prohraného utkání, možná už i únava. To co se nám stalo v minulém utkání ostudným bylo v tomto utkání zcela běžné a po sérii zbytečných gólů, které jsme si bohužel nechali dát a ani v tomto utkání jsme nedosáhli na bod.

Pozitivní je ale nadšení všech hráčů a hráčky a doufám, že se týmu podaří v dalším průběhu série turnajů znovu získat nějaký ten bod 🙂
Fotogalerie z turnaje