Dvě hořké prohry na úvod sezóny

Úvody jsme mívávali lepší, ale nutno podotknout, že venku jsme dvojzápasem nezačínali už dobrých 5 let – a taky to tak tenkrát vypadalo. Někteří mají jistě v paměti naše pražské entré (1:6 a 3:5). Letošní los nás zavedl do Nového Strašecí (odkud si pravidelně body spíše nevozíme) a na půdu obhajujícího mistra z Poličky.

Start sezóny v Bubákově

Sobotní odpoledne patřilo souboji s Bubáky. Ti jsou na svém hřišti sebevědomí a jak už ale bylo řečeno, nebývá nám tu přáno. Maté by mohl oponovat, protože v tomto zápase zaznamenal 3 góly, což se mu stalo, tuším, poprvé v Olympu. V zápase jsme tahali velmi zdatně za provaz, ale přišel okamžik, který nepříjemně ovlivnil závěr utkání. A to situace předcházející našemu vyrovnání, kdy byla hra necitlivě přerušena. Asi nemá cenu okamžik více popisovat. Důležité je, že jsme oslabeni o kapitána, který dostal osobní trest, zápas dohráli a prohráli 4:5.

Nedělní mač s mistrem

V zápase v Liboháji byla taktika i obraz hry odlišný než v sobotu. Mistr se chtěl ve startu ligy ukázat. Oslabeni o Slaninu jsme vzdorovali ataků domácích hráčů do závěrečné části. A to doslova. Už ve 4. minutě odstoupil, po nešťastném zásahu míčkem, střelec předchozího dne a v dalším střídání byl ocechován na nose hokejkou Marek Miláček. Náhradní brankář Jen vycítil svou šanci a převlekl se do hráčského. Čárou přes rozpočet bylo i vyloučení Broni, což naší, už tak dost úzké střídačce, nepomohlo. Nutno vyzvednout výkon Filipa Janáka, který likvidoval vše co šlo a byl hlavní překážkou Poličky.

Třetí třetina rozhodla. Nejprve jsme inkasovali a poté inkasoval i další hráč. Další zranění v obličeji a navíc místo dvojnásobného trestu nic. Dvěma povedenými rychlými protiútoky tak mohl soupeř zašlapat naše veškeré naděje do plastu a my si mohli naplno užívat naší únavu a především frustraci. Obzvláště poté, co hrajícího „čavara“, jako bonus, krosčekem sestřelil domácí bombarďák.

Trenér Donauschachtl k výše zmíněnému ještě dodává: „Místo vyrovnání na 5:5 jedeme domů bez bodu a navíc s osobní trestem pro kapitána. V nedělním zápase potěšilo nasazení a bojovnost našeho týmů a výkon Filipa v brance. Z ostatních momentů ve mně ještě dlouho zůstane zklamání“.

Konečný součet víkendu:

550 km, 0 bodů, ztráta Jana Janáka (vykloubené rameno a snad ne více), nezměrná radost partnerek 4 našich hráčů – na druhou stranu potěšil bojovný výkon, výkon Filipa v brance v zápase s Poličkou…

Na domácím hřišti, kde hrajeme v sobotu od 14:00 se bude snažit proti Třemošné získat naše první ligové body v této sezóně. Přijďte nás podpořit a podívat se na nejlepší jihočeský hokejbal