Hokejbalový cestovatel v premiéře 2x skóroval

Daniel Radvanský je novou tváří v dresu Olympu, ale ne však neznámou. Svoje kvality dokazoval, ještě jako hokejový hráč na hokejbalu proti drogám, ale i při Městské lize, kdy každoročně patří mezi nejlepší střelce. Daniela zdobí rychlost a chladnokrevnost v zakončení, což prokázal v nedělním zápase, kdy to byl právě on, kdo převážil misky vah na naši stranu v polovině druhé části zápasu proti Plzni-Liticím. Zeptali jsme se ho na pár otázek…

Jak jsi se dostal do Olympu?
Do Olympu jsem se dostal díky kuřeti (Jan Janák), který mi už psal dávno, ale nemohl jsem, jelikož jsem byl ve Skotsku, kde jsem pracoval.

Jak se ti líbí v Olympu a kde jsi působil předtím?
V Olympu se mi líbí, je to zase něco nového. Dříve jsem působil v Tayside Thunder ve Skotsku kde jsem hrál 2 národní ligu.

Byla pro Tebe 1. národka velký skok?
Tak určitě to byl velký skok. Je to něco jiného hrát ve Skotsku. Tam ten hokejbal není až na takové úrovni jako v Česku, ale časem se to určitě změní.

Jaký se hraje hokejbal ve Skotsku?
Hokejbal ve Skotsku nemá příliš dlouhou tradici. Ti hráči nehrají na takové úrovni jako kluk, který to hraje už od mala. Ale už se to tam zvedá.

Liší se nějak systém soutěží od České republiky?
Hraje se turnajově. Jednou za měsíc se koná velký turnaj, kde hrají všechny týmy z 2 národní ligy. Turnajů je několik a na finálový turnaj se kvalifikuje pouze 6 nejlepší týmu, které potom bojují o postup do 1. národní. Náš tým se loni dostal mezi 6 nejlepších. Nakonec jsme vybojovali krásné 3. místo.

Zpět k nedělnímu zápasu. 2 góly, co říkáš na svůj start za A tým?
Určitě to byl povedený start a jsem za to rád. Snad se bude takto dařit nejenom mě, ale i celému týmu.

Jaké máš ambice s týmem, čeho bys chtěl dosáhnout?
Ambice. No určitě Play off a pak se uvidí

Děkujeme za odpovědi a ať se daří dál