Hrajeme hokejbal

Hokejbal je pro řadu lidí poměrně neznámý sport, protože se nehraje ve velkých sportovních halách ani není součástí výukových osnov na základních školách. Přesto s ním žáci alespoň jednou za rok přijdou do kontaktu a to v rámci akce "hokejbal proti drogám". V Jindřichově Hradci navíc máme jedinečnou možnost provozovat hokejbal na kvalitním plastovém povrchu, což značně snižuje roční náklady na vybavení.
Otázka ale přesto zní:

"Co je hokejbal?"

obrázek hokejbalového rozhodčího zepředu

Pravidla

* Pravidla jsou podobná hokeji.
* Nastupuje 6 hráčů - brankář, 2 obránci, 3 útočníci.
* Hřiště půlí červená čara a dělí na tři pásma modré čary - více o hřišti
* Jestliže hráč útočného mužstva překročí modrou čáru bránícího mužstva dříve než míček, dopouští se tak postavení mimo hru a hra je přerušena.
* Utkání začíná vhazováním uprostřed hřiště. Utkání je rozdělené na patnáctiminutové třetiny.
* Mezi třetinami je vždy desetiminutová přestávka. Po každé přestávce si družstva vymění stranu.
* Pokud se zápas hraje na venkovním hřišti, tak se strany střídají v polovině třetí třetiny. Když je poté stav nerozhodný, jezdí se nájezdy.
* Pokud se hráč proviní proti pravidlům je vyloučen - 2, 5, 10, do konce utkání a trest ve hře.
* Hráč by měl znát zakázané zákroky.

Záznam zápasu

V tomto zápase jsme převážili čtvrtfinálovou sérii s hráči Nového Strašecí na svou stranu. Shlédnout zde můžete záznam celého zápasu včetně emocí, vyloučení a všeho co k hokejbalu neomyslitelně patří 🙂
V této sezóně jsme skončili nakonec čtvrtí, kdy jsme v semifinále podlehli příštímu vítězi a postupujícímu do extraligy.