Hubené, ale důležité vítězství s Přeloučí

V předposledním zápase základní části nám los určil soupeře z Přelouče. Té se podobně jako nám letošní ročník příliš nedaří a nachází se na posledním místě tabulky. Náš cíl – play off – je stále reálný, ale aby se mohl uskutečnit, tak jsme bezpodmínečně potřebovali vyhrát za tři body.

Od začátku se hrál celkem opatrný hokejbal a obě mužstva se dostávala spíše ke střelám z větší vzdálenosti. Oba brankáři drželi své týmy, a tak se zhruba třicet diváků v první třetině branky nedočkalo.

Druhá třetina byla velmi podobná té první. Nám se poměrně dařilo na vhazování, po kterých přišla spousta střel, ale žádná neskončila za zády přeloučského brankáře. Asi největší šance přišla po nenápadné střele Dominika Loukoty, která bohužel skončila na břevně, a on tak nemohl oslavit svou první branku v mužské soutěži.

Do poslední patnáctiminutovky se tedy šlo za bezbrankového stavu. Přelouč měla podobně jako my šanci na play off, a stejně jako nám jí nezbývalo nic jiného, než vzít všechny tři body. Díky zvýšené aktivitě a trpělivosti jsme se nakonec dostali do vedení my po dorážce Ivana Škardy. Hubený náskok jsme již dokázali ubránit a zápas vyhrát. Letos první čisté konto v soutěži si mohl připsat brankář Filip Janák.

V neděli nás čeká výjezd do Prahy, kde se utkáme s Hostivaří. Bude to přímý souboj o play off. Hostivař je dva body před námi, takže tříbodová výhra nás posune mezi nejlepších osm týmů první ligy. Jedeme vyhrát!

 

Škarda (Košťál J., Tržil V.)

Mařek Miláček

Mařek Miláček

Rumun z Kostelní Radouně, co by šel světa kraj a šel by možná i bosý
Mařek Miláček

Mařek Miláček

Rumun z Kostelní Radouně, co by šel světa kraj a šel by možná i bosý