I po týdenní zápasové pauze stále vítězíme!

Minulý víkend jsme měli po delší době zápasové volno, které jsme věnovali především našim rodinám. Tuto neděli jsme však už zase zbrojili k zápasu. V neděli k nám přijelo Brno – loňský nováček, pro kterého jsme byli prvním seznámením s 1. ligou a moc jsme Brněnským vstup do soutěže nezpříjemnili – výhra 1:12!

Útočníci: Čapek, Škarda, Slanina, Miláček, Mátl D., Radvanský, Lát, Klimeš

image13Brno se ovšem postupně zlepšuje, což nám ukázalo tuto neděli. Zápasu předcházela jedna radostná chvíle, a to když došlo ke gratulaci k narozeninám a předání klubového dresu s číslem 70 paní Marii Mátlové, naší dlouholeté fanynce a především matce obránce Bronislava a bývalého trenéra našeho klubu Michala a také babičce útočníka Davida a brankáře Marka.

Je podzim a počasí pro hokejbal již není úplně příznivé – není moc hezky, míčky jsou tvrdé a plastové povrchy kloužou. Všechny tyto elementy se podepsaly na nedělním utkání. Začalo se dosti opatrně, hrálo se zejména u branky hostů, z čehož také plynul náš první gól – 4:43 Libor Slanina (D. Mátl). V té době ještě nikdo netušil, že řeznický synek zápas opanuje a vepíše se neodmyslitelně do veškerých kronik našeho klubu. To bylo z naší strany vše a tak se slova ujal soupeř. A to hned dvakrát! V čase 11:15 nejprve snížil stav utkání Jakub Klíma a dvacet sedm vteřin před koncem první třetiny Jan Vysloužil dostal svůj tým do vedení – 1:2.

Druhá třetina byla již mnohem vyrovnanější, ale góly jsme přidali pouze my. Nejprve jsme vyrovnali a poté se dostali do vedení. Vše zásluhou Libora Slaniny, který tak dovršil svůj hattrick. Hosté v jedné ze svých šancí trefili pouze tyčku, a tak se šlo po druhé třetině do kabin za stavu 3:2.

Před třetí třetinou se strhl pořádný déšť, ale to nám zřejmě jenom pršelo štěstí, neboť mezi časem 30:13 a 30:38 se trefili Slanina (D. Mátl), Škarda (D. Radvanský) a navrátilec do sestavy Klimeš – 6:2. Brno bylo na ručník. Vedení ještě v čase 37:00 o trochu navýšil Libor Slanina (D. Radvanský) a pak už dal konečně pokoj. Janák v bráně musel následně vytáhnout dva solidní zákroky, aby pak mohl pustit dva laciné góly Brna – 37:37 Kalina a 40:18 Klíma.

S novým sponzorem Fruko Schulz v zádech jsme tedy Brnu opět nadělili, tentokrát 7:4, což znamená druhé místo v tabulce se stejným počtem bodů (18) jako vedoucí Opava.

Sečteno a podtrženo: Slanina 5 gólů, D. Mátl a D. Radvanský nahrávkový hattrick a Plášil jediný vyloučený hráč zápasu. Pro jistotu hned dvakrát.

Hvězda utkání: Libor Slanina