Jihlava nám vystavila stop

Jak bylo avizováno, tak v nedělním zápase jsme nezískali ani bod, což nás stálo propad tabulkou o 2 místa a zároveň i ztracení série neporazitelnosti. Naštěstí jsme klucí zkušení, kteří už nějakej zápas prohráli, tak si z toho moc neděláme 🙂 Prohrát ale obě utkání tento víkend, z toho už bychom si něco dělali !

SK Jihlava – TJ HBC Olymp JH 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Soupeř: www_ikonafb_ikonayoutube_ikona  | před zápasem: forma winwinwinwin/winwinwinwin | postavení: 3m (11b +9) / 2m (12b +17)

Zápas dvou neporažený byl tedy tu. Jednomu se prodlouží série a ten druhý bude muset odjet zase x desítek kilometrů domů. Nováček proti zkušenému prvoligistovi. Možná s těmito myšlenkami vstupovali hráči do zápasu. Domácí nenechali nic náhodě a rozhodně nechtěli opakovat výjezd do Slezska, navíc když hráli doma. Připraveno do hry bylo všeho všudy 18 kusů a to včetně dříve hvězdné trojice Střecha, Smutný, Jobák. Od nás také nikdo nechyběl. Bitva mohla vypuknout.

V první třetině se nejvíce asi ukázal domácí Javorka, který stihl nahrát na branku Střechovi, obdržet pestrou škálu trestů a po tím pádem, po prvním inkasovaném gólů i odkráčet do kabiny. Náš Patrik také nezahálel a ukázal, že kromě bodů mu jde sbírání trestných minut neméně famózně 🙂 Trestů bylo na šlágr poměrně požehnaně, ale o to se nehrálo a i kdyby ano, tak by také vyhráli domácí.

Střechovým gólem se domácí dostali do vedení, ale z něj se neradovali dlouho, protože David Mátl vstřelil svůj již 4 gól, čímž vyrovnal své loňské maximum (… a Javorka odchází). Domácí si ale pro nás přichystali dvojitou nachytávku, protože za 21 minut udeřili podruhé. Znovu prohrávat, dvakrát během krátkého časového úseku, to je nepříjemné, navíc když padl minutu a půl před koncem třetiny.

Třetí zásah si nechali domácí do další nestandardní části hry, do oslabení. Pro nás to je druhý gól obdržený v oslabení během dvou zápasů, což není příliš dobrá vizitka. Na druhou stranu, přesilovky se hrát nebojíme a přesilovky nám jdou. V nich jsme se opět dostali na dostřel nejprve Jiřím Plášilem a poté vyrovnal David Mátl svým 5. gólem v této sezóně! Ale ze strany domácích to nebylo stále vše.

Ti ukázali svého týmového ducha a opět jsme, když jsme si jen tak zlehoulinka přičichli, dostali zářez. Tentokrát již po 14 vteřinách. Je to bezvadně zvládnutá psychologie soupeře, nebo jenom náhoda? Jedno je jasné. Po vyrovnání jsme až moc v pohodě a Jihlava, v tomto zápase, díky tomu, získala všechny 3 body. Čili další věc, na které můžeme zapracovat 🙂

Jo a v sestavě jsme téměř po 3 letech mohli přivítat opět Petra Krčmára, který ale do osudu zápasu příliš nepromluvil. Tak snad příště 😉

Střely: 26:25 | Vyloučení: 12:8 | Využití přesilovek: 1:2 | Oslabení: 1:0 | Diváků: 55

Branky: 12:41 Mátl David (Slanina Libor, Zayml Patrik) EQ, 20:59 Plášil Jiří (Zayml Patrik) PP, 31:09 Mátl David (Slanina Libor) PP

V příštím kole se opět vrátíme domů, kdy budeme v sobotu od 15:00 hostit Lokomotivu Českou Třebovou a poté další TOP team 1. NHbL – SHC Opavu. S tou se utkáme v neděli od 10:30, čili už máte naplánovaný hezký víkendový program. Nemáte zač 😉

Pozápasový komentář trenéra Olympu:Zápas v Jihlavě nám konečně ukázal, jak na tom jsme. Hráli jsme se soupeřem, který má velkou kvalitu, téměř extraligovou a my jsme s nimi dokázali hrát vyrovnané utkání. Kluci se přesvědčili, že když budou dodržovat pokyny, dá se hrát s každým. Bohužel utkání rozhodla naše nekoncentrovanost, kdy jsme dostali 2 góly ihned po našich brankách, to se nám nemůže stávat, asi vždy ještě slavíme a dáváme tak soupeři šanci zase jít do vedení. Škoda závěru utkání, které bylo v naší režii, utkání by slušela remíza, ale proti byl soupeřův brankář, který chytil v poslední minutě Remiášovi jasný gól. O víkendu nás čekají těžké dva domácí zápasy, rádi bychom se prezentovali podobným výkonem jako v Jihlavě, jen s úspěšnějším výsledkem.