Jihočeské derby se šťastným koncem

Po dlouhé, tříměsíční pauze se opět o slovo přihlásila druhá nejvyšší hokejbalová soutěž. Období Vánoc a s ním spojené nabírání tukové hmoty se po Novém roce překlopilo v období nabírání svalové hmoty při tradičních fotbálcích a individuálních aktivitách každého z nás. Společně s týmem z Prachatic jsme mohli jako první zahájit jarní část první ligy. Jednalo se tedy o jihočeské derby, jelikož v Jižních Čechách žádný jiný tým v této soutěži nepůsobí. Soupeř se po podzimní části, trochu překvapivě, nacházel na prvním místě desetičlenné tabulky, zatímco my se po nepovedeném podzimu krčili na dně.

K utkání se obě mužstva sešla v poměrně hojném počtu, když hostů přijelo ještě o tři hráče více, než bylo nás. Na začátku utkání byli hosté aktivnější než my, což se projevilo i v počtu střel na bránu. My ovšem důsledně bránili a postupně jsme také začali vystrkovat růžky. První třetina nepřinesla žádnou změnu skóre, a tak jsme po 15 minutách odcházeli do šatny za bezbrankového stavu.

Z naší strany byla druhá třetina opět trochu pasivnější, ale i tak jsme se mohli ve dvacáté minutě radovat z gólu, když Hunal prostřelil prachatického brankáře Pixu. Nadále jsme poctivě bránili a hostům nenabídli výraznější možnost k vyrovnání. I díky jistě chytajícímu Filipu Janákovi skončila druhá třetina naším jednobrankovým vedením.

V poslední třetině zápasu jsme hostům nabídli přesilovou hru, kterou jsme dokázali ubránit. Bohužel jsme byli necelé dvě minuty před koncem posláni opět do čtyř a další přesilovku už soupeř dokázal využít, když z dorážky vyrovnal Zavřel.

Utkání tedy šlo do prodloužení, ve kterém se mělo rozhodnout o tom, který tým získá o jeden bod navíc. Za celých pět minut se žádnému týmu nepodařilo vstřelit branku, a tak přišly na řadu nájezdy. Pro nás poprvé v této sezóně. A hned se šťastným koncem! Za nás proměnil nájezd Hunal a po něm Mátl, a jelikož hosté ani jeden nájezd neproměnili, tak jsme se mohli radovat již po dvou sériích.

Utkání proti lídrovi tabulky jsme tedy zvládli a skvělým týmovým výkonem, důrazem a trpělivostí jsme získali dva body. Příští týden vyrážíme do Pardubic, kde budeme hrát velmi důležitý zápas se Svítkovem.

Mařek Miláček

Mařek Miláček

Rumun z Kostelní Radouně, co by šel světa kraj a šel by možná i bosý
Mařek Miláček

Mařek Miláček

Rumun z Kostelní Radouně, co by šel světa kraj a šel by možná i bosý