Jindřichohradečtí hokejbalisté ve Slezsku propadli

Uhájit pozici prvoligového lídra se nepovedlo hokejbalistům jindřichohradeckého Olympu, kteří v Karviné a Opavě inkasovali celkově 11 gólů, tedy jen o půltucet méně než v předchozích 9 kolech dohromady. Po slezském propadáku klesli na třetí příčku tabulky a v neděli 6. listopadu pojedou do Třemošné, kde si na tamním lesním stadiónu budou chtít od 14:00 hodin napravit reputaci.

HbK Karviná – TJ HBC Olymp J. Hradec 5:0 (3:0, 1:0, 1:0). Branky a asistence: 12. Řehůřek (Kubica, Pietrasz), 13. Pilch (J. Rosůlek), 13. L. Rosůlek (Pala, Pacas), 25. Kubica (Pietrasz, Řehůřek), 45. Liboska (Řehůřek). Střely na branku: 25:11. Vyloučení: 2:2. Rozhodčí: Škrobák – Olesz, 39 diváků.

Karvinský celek si jako cíl pro sezónu dal návrat do extraligy a proti Olympu ukázal, že jsou jeho ambice oprávněné. Hostům příliš nedovolil, přičemž o výsledku rozhodl na rozhraní 12.-13. minuty první třetiny, kdy během 47 sekund vstřelil tři góly! Z hostující klece jimi vyhnal Filipa Janáka, jenž do utkání šel z pozice brankáře s nejlepšími statistikami v celé I. lize. Zápas pak dochytal jeho starší bratr Jan, který inkasoval už jenom dvakrát, z toho pečetící pátý gól mu tři vteřiny před závěrečným klaksonem dali spoluhráči sami.

SHC Opava – TJ HBC Olymp J. Hradec 6:3 (3:3, 1:0, 2:0). Góly a nahrávky: 1. Volný (Přibyla, Christ), 5. Capinský (Šindlář), 7. Palcer (Patrik Málik, Porubčanský), 17. Porubčanský (Patrik Málik, Palcer), 33. Blažek (Sukeník), 37. Volný (Sukeník) – 10. Plášil, 12. Plášil (Škarda, P. Zayml), 14. Prokop (Slanina, P. Zayml). Střely na branku: 44:30. Vyloučení: 4:5. Využití přesilovek: 2:0. Rozhodčí: Černý – Popela, 68 diváků.

Zápas ve slezské metropoli začal smutnou minutou ticha za zesnulé hokejbalisty Jana Mazulianika a Libora Topolánka a pokračoval neradostně pro jihočeské mužstvo, které na začátku 7. minuty prohrávalo už 0:3. Zvedlo se náhodnou trefou nejlépe se orientujícího Jiřího Plášila, jenž se oproti utkání s Karvinou posunul z obrany do útoku. Ukázalo se to jako výtečný tak, neboť za 150 sekund stejný hráč z úhlu podruhé nachytal na lelcích opavského brankáře Jonáše Gruffíka – 2:3. A aby toho nebylo málo, tak nejistého gólmana po dalších 120 sekundách vyškolila dvojice Libor Slanina a střelec Jan Prokop. Tři góly hosty nažhavily a byla jenom škoda, že Slezany zachránila první přestávka. Po ní se hra vyrovnala a šance měly oba týmy. Opavští jednu zužitkovali ve vedení hned po 92 sekundách prostředního dějství – 3:4. Olymp neproměnil žádnou, i když příležitost Víta Štěcha byla jasná. Neujaly se ani rány Martina Hunala. Třetí třetinu ovlivnila dvě rychle po sobě jdoucí vyloučení Štěcha a Bronislava Mátla, kdy si Opava v přesilovkách vynutila velký tlak, který jí znovu pomohl do tříbrankového odstupu.

Jan Janák (J. Hradec – brankář): „V Karviné se hrálo na šmirglu, ale domácí tým předvedl, že i na asfaltu se dá hrát pěkný hokejbal. Soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě. S Opavou byla škoda druhé třetiny, kdy jsme my žádnou šanci nevyužili a naopak se prosadilo domácí mužstvo. Tam se utkání zlomilo v náš neprospěch.“

J. Hradec: F. Janák, J. Janák – Hunal, Landkammer, Tržil, B. Mátl, Štěch – D. Mátl, Slanina, Škarda, P. Zayml, Miláček, Klimeš, Prokop – Plášil.

Nutno dodat, že kromě nepříznivých výsledků postihly Olymp ještě další neúspěchy. Při cestě domů mělo jedno z jejich aut nehodu, která se naštěstí obešla bez větších zranění a následující den postihla téměř polovinu týmu blíže nespecifikovaná nemoc, která byla doprovázena průjmy a zvracením, v důsledku čehož skončilo několik hráčů v nemocnici. Na Moravě to zkrátka nevyšlo...

Autor: Roman Pišný