Kdo je vlastně ten držitel rekordu? :)

Ještě se na chvilku vrátíme k minulému a předminulému týdnu. Na mysli máme rekord, který ohrožoval Libor Slanina a to v počtu vstřelených gólů v řadě za sebou. Stále to je 15 branek v 8 zápasech, což se podařilo v roce 2009. Držitelem je samozřejmě Marek Hembera, jihočeský postrach všech hokejbalových plácků a nejenom jich ;). Nicméně jeho kariéra již skončila před minulou sezónou, proto možná upadl v zapomnění. Pravidelní diváci domácích zápasů ale o Markovi, při každé jeho návštěvě, vědí. A moc dobře 🙂

Marku, už je to 17 měsíců, co jsi naposledy oblékl hokejbalový dres. Předtím jsi ho ale oblékal poměrně hodně a prošel jsi poměrně dost týmy. V návaznosti na tvůj rekord v Olympu, který se ještě před zápasem s Jihlavou chvěl v základech, bych se tě rád zeptal na pár otázek.

Jak jsi začínal s hokejbalem a jaké na něj máš vzpomínky?
Ahoj, s hokejbalem jsem začal přibližně ve dvaceti letech, kdy jsem s kamarády s jednoho baráku jel na pouťový turnaj do K. Řečice, kde jsem poprvé oblékl hokejbalový dres. Poté jsem prošel kluby – Sokol, Bora Bombers, Včelnice, Olymp, Suchdol.

Na co rád za tu dobu vzpomínáš?
Nejvíce vyzdvihuji vzpomínky na NV, kde jsem prožil nejhezčí vzpomínky na hokejbal – skvělá parta, výborné zázemí. S bývalými spoluhráči se stýkám do dnes.

V Olympu jsi byl od roku 2009, vytvořil jsi rekord a pak jsi se zranil. V jaké situaci jsi tenkrát přicházel do Olympu. Nová Včelnice skončila…
NV skončila a byl jsem volným hráčem. Oslovil mě Olymp, jako většinu z nás. Celá naše lajna se teda přesunula na hvězdárenské hřiště, kde jsme řádili dál 🙂 A kde jsem, jak správné říkáš, zaznamenal rekord.

Poté jsi naskočil až do premiérové extraligové sezóny, v níž jsi dle tehdejšího a zároveň i současného trenéra zaznamenal gól roku v Karviné. Jak na extraligu v dresu Olympu vzpomínáš?
Gól roku – to jsem si tenkrát proběhl celé hřiště 🙂 Extraligu hodnotím pozitivně hlavně díky Honzovi D., který tomu dával hlavu. Rád jsem se zúčastňoval hromadných tréninků, které vedl Honza.

Poté přišla anabáze v Suchdolu, kde jsi vyhrál po cca 7 letech titul (1. v 1. národce, pozn. red.). V suchdolu jsi se potkal i s Liborem.
V Suchdolu byla podobná parta jako v NV, klapalo to a zaslouženě jsme získali titul. S Liborem se potkáváme na hřišti už dvacet let, tvoříme spolu úderné duo 🙂  Rozumíme si i jako kamarádi, což všichni vědí 🙂

No a myslíš si, že někdo pře… (a v tom mě Marek razantně ukončuje)
Nepřekoná. Sláňa byl poslední, kdo měl šanci 🙂

Dobře, v tom případě tady moje práce skončila. Díky Marku za odpovědi a ať si slouží hlasivky stále dobře, jako doposud 😉