Libor stíhá rekord kamaráda Marka

Jak již bylo naznačeno na FB profilu, Libor Slanina se vrátil do své staré sniperské formy a starý rekord Marka Hembery se chvěje v základech. Rekord, o kterém se bavíme je nejvíce vstřelených branek v po sobě jdoucích zápasech. Nejvíce jich dal Marek, který v prvních 8 kolech ročníku 2009-2010 skóroval celkem 15x. Libor má zatím ze 4 zápasů zásahů 11. Nejenom o rekordu, ale i o tom jak současnou situaci, kdy před sebou máme 3 těžká venkovní utkání, vnímá „Sláňa“ jsme se ho zeptali v klasickém rozhovoru 1 na 1.

Start do sezóny asi nebyl podle tvých představ, ale nyní ti to tam mimořádně padá. Co jsi změnil?

Chtěl bych říci, že jsem začal více trénovat, ale to bych lhal :D, ale je pravda, že poslední dobou jsem se snažil více nahrávat a tvořit hru, ale buď to není má silná stránka, nebo moji spoluhráči neumějí dobře zakončovat. Spíše bych to viděl na tu druhou možnost 😀 Tak jsem si řekl, že poslední zápasy budu více střílet a budu větší sobec a zatím to vychází.

V posledním play off jste skončili na klepetech Rakovníku. Bude to letos po dlouhých 6 letech opět finále?

Každý z Olympu by rád, kdyby se finále zas opakovalo, ale bude hrozně těžké se tam dostat. Bude záležet na spoustě faktorů. Mohu říci, že máme dobře poskládaný tým a pokud dobře načasujeme formu a nenastanou zranění, tak si myslím, že se můžeme dostat daleko. Ukáže se až na jaře. Ještě musím dodat, že máme výborného trenéra (kdyby náhodou tohle četl, aby mi zas nevyčetl, že ho nejmenuji 😀 ).

Máme před sebou 3 důležitá utkání. Jak vidíš zápas s Jihlavou, ale hlavně ve Slezsku?

Myslím si, že pokud tato tři utkání zvládneme, tak budeme mít dobře nakročeno, abychom základní část soutěže i vyhráli. Ale je otázka v jaké sestavě na tyto zápasy pojedeme. Přesto, i kdybychom nejeli ve stoprocentní sestavě, tak si myslím, že nějaké body určitě odvezeme.

Myslíš, že překonáš Marka Hemberu, svého kamaráda a bývalého spoluhráče? 

Myslím si, že určitě Marka překonám, zas taková velká meta to není 😀 Musím, protože kdyby se to náhodou teď nepovedlo, tak bohužel s Markem nebudu moc jít půl roku na pivo, protože bych to od něj měl pořád na talíři 😀

Všechny slavné milníky a rekordy naleznete ZDE. Jenom doplníme, že Marek a Libor byli oba členové obávané Death-line v Nové Včelnici, která v letech 2004 a 2005 marně usilovala o extraligovou příslušnost a pokaždé padla ve finále 1. národky. Poté spolu přešli do Olympu, se kterým se dostali konečně do extraligy v roce 2011. Poté se sešli, kdy Libor odešel do Vlašimi, v Suchdole v roce 2013. Marek se ještě navrátil na pár zápasů v sezoně 2014-2015, ale s Liborem si už nezahráli. Ten se vrátil do Olympu loni.

Budeme rádi, když budeš moc s Markem příští půlrok v klidu chodit na pivko, protože to bude znamenat, že budeš pořád dávat góly a to je pro nás nejdůležitější 🙂 Ať se daří