Matouš Smudek si brousí zuby na dres se lvem

Po dvou letech, kdy si Matouš poprvé vyzkoušel jaké to je v Olympu na Highlanders cupu se domluvil na další zkoušce v rámci Českého poháru, kde jsme byli úspěšní. A protože nám úspěchy dělají dobře, tak se obě strany domluvili na prodloužení spolupráce i do sezóny. Kdo ale je, tento nezadaný mládenec?

Matouši, co bys nám pěkného o sobě řekl 🙂

Asi začnu tím že mi je 18, chodím v Budějcích na gympl. Jinak jsem tady na střídavý start, můj mateřský klub je SK Pedagog ČB.

V jižních Čechách je o tobě slyšet, čím se můžeš pochlubit? Máš nějaký placky?

Mám. Ta nejcennější je bronzová z MS U16 v Bratislavě 2014, ale největší radost byla poprvé vyhrát MČR v roce 2010 ještě v přípravkách. Potom jsme přidali ještě další 2 tituly Mistrů, ale ten první je asi srdcovka

Asi je jasné, že za Olymp, mimo jiné, nastupuješ, aby ses vyhrál přes MS, viď?

Mým cílem je se s Olympem dostat co nejdále v soutěži a znovu se porvat o místo v repre (Na poslední MS jsem nejel kvůli přetrhaným vazům v koleni, teď se teprve znovu vracím ke hraní), takže, mimo jiné, ano 🙂

Liší se o hodně úroveň týmů v 1. a ve 2. lize?

1. liga se mi za těch pár zápasů co jsem odehrál zdá dost tvrdá, ale to je nejspíš soupeř od soupeře. Každopádně je to dost o fyzičce, hlavně když nejsme zrovna v hojném počtu. V týmu jsem spokojený, zdá se, že chlapi mě přijali v pohodě, i přesto že dost nesedím do věkového průměru V týmu je spousta zkušených hráčů, takže toho můžu dost pochytit.

No, zatím to moc nevypadá…

Současný postavení v tabulce bych nijak extra neřešil, jsme na úplném začátku soutěže a na konci to může vypadat úplně jinak. Každopádně ty 2 smolné prohry ze Strašecí a Poličky by nás mohly mrzet, kdyby při nás trochu stálo štěstí tak jsme si vezli domů 6 bodů místo 0.

Domácí zápas taky nebyla moc velká paráda. 65 střel, 4 góly a navíc bez nuly…

Na zápas s Třemošnou jsem bohužel nedorazil, chytil jsem tu nejhorší mužskou nemoc – rýmu a kašel. Ale jsem rád, že se kluci z minulého víkendu oklepali a konečně urvali body. I když podle počtu střel by gólíků mohlo být více.

To jo, no, to mohlo… Ale můžeme očekávat vzestup, ne? Začátky bývají všelijaké.

Pokud se budeme scházet v dobrém počtu aspoň na většinu zápasů základní části, tak nevidím problém s dostáním se do play-off a hrát vyšší příčky. Tým je na to kvalitní dost.

Dobře, nebudu tě dál trápit, ať se daří a nepřeháněj to moc s těmi tousty (video) 😉