Mladší dorost si odvezl 2 body z Prahy

Mladším dorostencům se v předchozím hracím víkendu, kdy zavítali na hřiště Prachatic, příliš nedařilo. Navíc mají za sebou série nezdarů. Toto se však ale změnilo a i tento tým dokáže bojovat a vyhrávat zápasy. O tom se měli možnost přesvědčit zpovykaní Pražané 🙂 8. 4. si to přijedou odnést (nemyslím body) hráči a hráčky Suchdolu – LINK na událost

TJ Kovo Praha – TJ HBC OLYMP J. Hradec 1:2 sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)

branky: 27:42 Chramosta – 38:25 Dominik Loukota, rozhodující nájezd Luboš Hronza

střely – 29:18, vyloučení – 3:4 (Dominik Loukota 2x, Luboš Hronza, Vít Drachovský), bez využití

sestava: Štěpán Kvapil – Zdeněk Duba, Daniel Slabý, Radek Ryšlavý „C“, Vít Drachovský – Bára Matějková, Luboš Hronza, František Švábirt „A“ – Lukáš Macků, Dominik Loukota, David Krejzar „A“

Utkání dvou posledních týmů tabulky na nejhorším povrchu hokejbalového hřiště v ČR nepřineslo nádhernou hru, ale bylo se od začátku na co dívat. Především to byla bojovnost a zarputilost obou týmů, míček totiž nikdy nebyl nijak dlouho na hokejkách jednoho ani druhého týmu. My jsme hráli jednoduchou obrannou taktiku založenou na odpovědnosti každého hráče týmu, proto také domácí měli první třetinu mírnou optickou převahu, častěji míček na hokejkách a také více střel. Pomohlo jim k tomu i přesilovka již ve 4. minutě za naše špatné střídání. Oslabení jsme však zvládli na jedničku.

V závěru třetiny se začalo trošku jiskřit z obou stran, což pány rozhodčí nechalo překvapivě klidnými a to se přeneslo i do druhé třetiny, která byla o dost tvrdší, a také padlo více trestů. Přesilovky však nic nepřinesly, hra probíhala víceméně stejně jako v 1. třetině, domácí Kovo mělo opticky mírně navrch a také více střel, ale nebyl to žádný výrazný tlak, spíše to vyplývalo z taktiky našeho týmu. V 28. minutě jsme dostali z ničeho nic branku, když jsme při zakládání útoku ztratili míček na červené čáře, míček se dostal k domácímu útočníkovi na kruhy, kde v souboji 1 na 1 nahodil na bránu, Štěpán trochu zaváhal a vypadl mu míček z lapačky a tentýž domácí útočník z dorážky skóroval. Důležité bylo, že jsme nikterak nezazmatkovali, hráli jsme dále v klidu a i sami hráči věřili v obrat.

Třetí třetinu jsme odehráli velmi dobře, opravdu na naše možnosti kvalitně. Byli jsme i přes stejnou taktiku více na míčku, měli jsme více kvalitních hokejbalových úseků hry a šli jsme si pro vyrovnání. Dočkali jsme se trochu šťastně, když při rychlém protiútoku Dominik Loukota vystřelil z pravého kruhu a domácímu brankáři propadl po kolizi s vlastním obráncem míček do branky. Vzápětí jsme měli možnost přesilovky, ale ta se nám hrubě nepovedla, nepomohl ani speciální páteční trénink. Především založení přesilovky bylo špatné.

Vyrovnané utkání přinesl vyrovnaný výsledek a tudíž nájezdy. Začínal soupeř a ačkoliv si domácí obránce položil Štěpána, nic z toho nebylo, míček mu odskočil. František Švábirt z naší strany předvedl pěkný precizní bekhendový blafák, avšak zakončení skončilo na tyčce. Zatímco druhý a třetí nájezd domácích Štěpán Kvapil bravurně ustál, Luboš Hronza pěknou střelou na lapačku do horního rohu branky v druhé sérii rozhodl. Zdeněk Duba už na nájezd nemusel a propuklo tak nadšení na naší střídačce a poté i na hřišti v chumlu rozjařených hráčů. Pěkný týmový výkon přinesl historické dva body. První výhra venku téhle party za pět let zpátky. Neuvěřitelné. Cesta vlakem nebyla zbytečná. Mazec.

Hvězdy utkání: Vít Drachovský (skvělý v obraně, nejlepší jeho individuální výkon v kariéře), Dominik Loukota (bojovník tělem i duší, na hřišti se vydal ze všech sil), Štěpán Kvapil (tým se na něj mohl spolehnout, nájezdy zvládl na jedničku)