Mladší žáci mají za sebou anglický týden

Tři utkání během týdne, proto po vzoru z kopané termín anglický týden. Mladší žáci měli v poslední době opravdu napilno. Sobota, středa, pátek. Stříbro, Plzeň, Prachatice. Tři zápasy během sedmi dnů a nutno podotknout, že se bylo na co dívat. Výsledkem je zisk prvního bodu do tabulky soutěže, avšak to není nejdůležitější. Daleko cennější pro naše nejmenší je ujištění, že hrát se dá opravdu s každým.

sobota 22. říjen

TJ HBC OLYMP Jindřichův Hradec – HC Buldoci Stříbro

0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

střely – 13:31, vyloučení – 3:1, bez využití

Utkání, které musel pro nedostavení se rozhodčích netradičně odpískat domácí trenér Jaroslav Matějka, se rozhodlo už v 7. minutě, kdy padl jediný gól utkání, jehož střelcem se stal kapitán hostujícího týmu David Němčák, jenž před brankou Olympu dokázal tečovat střelu svého spoluhráče Pavla Švece. Utkání se muselo líbit, hrálo se nahoru dolů a kromě první třetiny, ve které byli Buldoci lepším týmem, odehrál náš tým velmi dobré utkání. Chybělo pouze brankové okořenění jinak vydařeného výkonu. V největší šanci z naší strany trefila Bára Matějková pouze břevno a když z několika brejků neuspěl ani rychlík Bohumil Launa, zůstali jsme opět bez bodu.

 

středa 26. říjen

TJ HBC OLYMP Jindřichův Hradec – HBC Plzeň

0:6 (0:1, 0:3, 0:2)

střely – 9:36, vyloučení – 1:2, využití přesilovek – 0:1

V den podzimních prázdnin k nám dorazil favorizovaný tým z Plzně a bez jakýchkoliv problémů zaslouženě zvítězil. Kvalitativní rozdíl byl veliký, ale snaha našich holek a kluků byla chvályhodná, tudíž konečný výsledek není tak úplně hrozný. Je však potřeba na sobě neustále pracovat, abychom se zlepšovali.

 

pátek 28. říjen

HBC Prachatice – TJ HBC OLYMP Jindřichův Hradec

2:1 po nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

střely – 35:30, vyloučení – 1:1, bez využití

Utkání s Prachaticemi bývají vyrovnané, což je výborné pro rozvoj týmu a na rozdíl od dvou předchozích zápasů už jsme tentokráte dokázali i bodovat. V sedmém utkání sezóny první bod, pěkná to věc, ale tři body za vítězství by byly samozřejmě lepší, a že jsme od nich nebyli daleko. Již na začátku 2. minuty jsme se poprvé v sezóně radovali z vedení v utkání, když se o naši branku postarali spolužáci z jedné třídy, konkrétně první brankou v ročníku kapitánka Bára za asistence Jana Šimánka. Hra byla vyrovnaná, branky mohly padnout na obou stranách a bohužel jsme to byli my, kdo inkasoval. Paradoxně v době naší nejlepší části utkání, kdy jsme v průběhu druhé třetiny snad šest minut nepustili domácí z jejich obranného pásma. Přišla chyba obrany, v té době ojedinělý protiútok a kuriózní vlastní gól, kdy si jinak skvělý Štěpán Kvapil v naší brance srazil za svá záda míček nahozený zpoza brány. I takový je sport. Ve třetí třetině už nám evidentně docházela energie, a tak domácí převzali iniciativu a byli lepším týmem. Vše nakonec vyvrcholilo nájezdy, kde jediným úspěšným exekutorem byl domácí Ondřej Vokoun, který tak rozhodl o vítězství týmu HBC Prachatice.

Sestava (v průběhu týdne každý zápas jinak):

Štěpán Kvapil – Daniel Slabý, Rostislav Škarda, Lukáš Macků, Jiří Dobeš, Jan Šimánek – Eliška Slabá, Bára Matějková, Lukáš Pícha, Bohumil Launa, Michal Deutsch, Matěj Mátl, Sebastian Škarda, Dominik Bašta, Zdeněk Kaláb

 

dscf6242