Mladší žáci zahájili sezónu

V sobotu 17. září prvním zápasem vstoupili do sezóny 2016/2017 i mladší žáci, nejmladší naděje našeho klubu. V utkání s tradičním soupeřem z jihočeské metropole předvedl náš tým solidní výkon, kterému chyběl snad jenom ten vstřelený gól.

Během letní přestávky se pro nás změnilo opravdu hodně. Naše řady museli, vzhledem ke svému věku, opustit ti nejzkušenější, a tak je to nyní na těch menších, aby je nahradili. Utkání s Českými Budějovicemi ukázalo, že máme na čem stavět, že když naši benjamínci chtějí, tak umí. Zápas však také ukázal spousty nedostatků v naší hře, avšak to je v tomto věku hráčů naprosto přirozené. Chuť užívat si hokejbal však dětem nechyběla a to je hlavní. Vždyť náš tým tvoří z poloviny kluci a holky věkem ještě z přípravky a část z nich by mohli ještě dokonce nastupovat za tým minipřípravky, takže jsme na začátku dlouhé cesty poznání, jakým krásným sportem hokejbal vlastně je. Výraznou změnou je úprava herního systému, kdy z loňských celodenních turnajů se nyní staly jednorázová vzájemná utkání, vždy jedno za den 3 x 12 minut čistého času. Navíc soutěž se stala meziregionální, když k pěti jihočeským týmům přibyli tři týmy z Plzeňského regionu. V neposlední řadě došlo ke změně na postu kapitána týmu, když poprvé v historii klubu máme kapitánku, a to Báru Matějkovou.

Začátek sobotního utkání přinesl plno nepřesností z obou stran, což oba týmy nahrazovali neutuchající bojovností a pohybem. Hra se odehrávala převážně ve středním pásmu, ale postupem času se objevovali náznaky šancí, které však pochytali jistí brankáři. Na konci 8. minuty se však zčista jasna po nenápadné akci hostů měnilo skóre, když dostatek času a prostoru před naší brankou proměnil ve vedoucí branku Pedagogu Miroslav Moser – 0:1. Náš tým tento gól trochu přibrzdil, ale šance soupeře pochytal velmi dobře chytající Štěpán Kvapil. Do druhé třetiny jsme opět nastoupili plni odhodlání změnit vývoj utkání, ale bohužel zůstalo vždy jen u náznaků. Českobudějovičtí hráči využívali svých větších postav k držení hry dostatečně od své brány a opět v 8. minutě třetiny vstřelili gól, když Filip Bohonek svůj výpad od mantinelu a přesnou střelou k tyči navýšil vedení hostů – 0:2. Těsně před koncem druhé třetiny jsme vybjovali první přesilovou hru, o přestávce trenéři vysvětlovali hráčům horem dolem jak vyzrát na soupeře, ale vše bylo marné. Přesilovka se nám však vůbec nepovedla a navíc, těsně po jejím závěru, díky špatné komunikaci našich obránců, již za vyrovnaného počtu hráčů na hřišti, se z brejku podruhé v utkání prosadil Miroslav Moser – 0:3. V dalším průběhu střetnutí již žádná branka nepadla, i když šance byly na obou stranách. Největší na naší straně byla paradoxně v našem oslabení, když kapitánka Barča utekla v běžeckém souboji obránci hostů a ten ji dokázal zastavit jen za cenu faulu podražením, které rozhodčí ohodnotili trestným střílením ve prospěch našeho týmu. Michal Deutsch však neproměnil.

Náš tým však nezklamal, hokejbalem se bavil a všichni byli spokojení, jen ten gól chyběl. Poprvé v našem dresu se představili útočníci Dominik Bašta a Lukáš Pícha.

1. kolo Přeboru mladších žáků – JIH, ZÁPAD, sobota 17. září 2016

TJ HBC OLYMP Jindřichův Hradec – SK Pedagog České Budějovice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 07:58 M. Moser (T. Mazanec), 19:37 F. Bohonek (F. Mauer), 25:00 M. Moser (M. Jašek)

Střely na branku: 5:23, vyloučení – 2:2, bez využití

Sestava OLYMPU: Štěpán Kvapil – Daniel Slabý (A), Jan Šimánek, Lukáš Macků, Jiří Dobeš, Rostislav Škarda – Dominik Bašta, Bára Matějková (C), Lukáš Pícha – Matěj Mátl, Michal Deutsch (A), Bohumil Launa – Sebastian Škarda, Eliška Slabá