MŽ – Z prvního turnaje pouze 3 body

Neděle 18. října 2015, začala nová éra Olympu. Po více než 10-ti letech máme tým mladších žáků. A právě tento den se konal první z deseti turnajů Přeboru mladších žáků jižních Čech 2015 – 2016. Hostitelem byl náš tým, TJ HBC OLYMP Jindřichův Hradec.
Celkem 5 týmů – my, SK Suchdol nad Lužnicí, SK Pedagog České Budějovice, HBC Prachatice a společný tým Blatné a Písku pod názvem Datels / ŠD se přihlásilo do projektu regionálního svazu pro týmy mladších žáků. Každý tým během sezóny uspořádá dva domácí turnaje, čeká nás tedy 10 jednodenních turnajů a všechno to začalo u nás v Jindřichově Hradci na Hvězdárně. Náš tým se takto v zápasech prezentoval poprvé a v týmu byli úplní nováčci Jan Grausam, Matěj Hlaváč a Rostislav Škarda, kteří nastoupili v dresu Olympu vůbec poprvé. Navíc další hráči byli bohužel nemocní, jinak by seznam nováčků byl ještě výraznější. Ostatní již nastoupili v kategorii starších žáků, přičemž nejzkušenější z hráčů Luboš Hronza působí v klubu už pátou sezónu.

Turnaj proběhl v bojovné atmosféře, každý z týmů měl jiné ambice, avšak všichni si chtěli hokejbalu užívat a to se, myslím, podařilo dokonale. Systém každého turnaje je jednoduchý, každý tým se utká s každým a to v hracím čase 2 x 10 minut. V prvním utkání jsme nastoupili v derby s okresním rivalem SK Suchdol nad Lužnicí pod vedením zkušeného harcovníka Stanislava Landy s jeho dcerou Martinou v pozici kapitánky týmu. Mimochodem v ten samý den došlo na hřišti v Suchdolu k vzájemným střetnutím týmů starších dorostenců i mužů. Rozdíl ve zkušenostech a vyhranosti jednotlivých týmů byl patrný, ale neodehráli jsme zase tak špatný zápas, jak by konečný výsledek 1:6 napovídal. Soupeř, který patrně předváděl nejpohlednější hokejbal ze všech zúčastněných týmů, vyhrál zaslouženě, ale naši nejmenší si odbyli zdařilou premiéru a dočkali se i vstřelené branky, kterou vstřelil kapitán týmu František Švábirt.

V následujícím zápase jsme se dočkali po první vstřelené brance i prvního vítězství. Nemuseli jsme tedy čekat nijak dlouho a to je pro pozitivní vývoj týmu moc dobře. S týmem HBC Prachatice jsme vyhráli 4:0, nutno podotknout zcela zaslouženě. První branku vstřelil nováček Matěj Hlaváč, poté se dvakrát trefil jako správný kapitán František Švábirt a skóre utkání završil Vít Drachovský, náš první prosadivší se obránce. Škoda dalších nevyužitých šancí, ale i tak radosti jsme si užili více než dost.

SK Pedagog České Budějovice byl naším třetím soupeřem a i když se mohlo na začátku utkání zdát, že máme šanci na další úspěch, soupeř tak nedopustil a celkem v poklidu utkání vyhrál 5:0. My jsme tentokrát úplně nejlepší výkon nepodali, pravděpodobně jsme měli v hlavách ještě jakési uspokojení z předcházejícího vítězství.

Na závěr nás čekal společný tým Datels / ŠD a už od začátku jsme tahali za kratší konec. Popravdě řečeno měli jsme toho už dost, náš pohyb nebyl zdaleka odpovídající soupeřově pohybu a tak to také na hřišti vypadalo. Porážka 0:10 mrzí, ale konečná spokojenost z celého turnaje převládá. Dozajista překvapením byla nejlepší fyzická kondice
v našem týmu u Báry Matějkové, jedné ze dvou děvčat v našem týmu. Tou druhou byla Eliška Slabá, pro změnu ta nejmladší v našem týmu.

Vyvrcholením celého dne byl poslední zápas turnaje mezi týmy Datels / ŠD a SK Suchdol nad Lužnicí, který vyhrál složený tým Datels / ŠD 1:0 až po nájezdech.

Sestava TJ HBC OLYMP J. Hradce:
Štěpán Kvapil – Vít Drachovský, Daniel Slabý, Luboš Hronza „A“, Lukáš Macků – Tomáš Dofek, František Švábirt „C“, Rostislav Škarda – Jan Grausam, Bára Matějková „A“, Michal Deutsch – Matěj Hlaváč, Eliška Slabá

Přebor mladších žáků – Čechy jih 2015 / 16 (po 1. turnaji) :
1. Datels / ŠD 11 bodů, skóre 33:1
2. SK Suchdol n. L. 10 bodů, skóre 23:3
3. SK Pedagog ČB 6 bodů, skóre 12:10
4. OLYMP J. Hradec 3 body, skóre 5:21
5. HBC Prachatice 0 bodů, skóre 1:39

Další turnaj se uskuteční na hřišti vedoucího týmu v Blatné v neděli 22. listopadu 2015.