Na slovíčko s Davidem Mátlem

David působí v Olympu již od velmi útlého věku a minimálně v této sezóně ukazuje, že se z něj podařilo vychovat nepostradatelného hráče nejenom staršího dorostu, ale i A-týmu. Spolu s otcem Bronislavem v obraně a občas i starším bratrem Markem v bráně tvoří stabilní rodinný klan (dřívě působil jako trenér u A-týmu i stýc Michal a na zápasy pravidelně dochází i babička) 🙂 Pohovořili jsme krátce o týmu a hlavně o vyhlídkách týmu pro blízkou budoucnost. O čem taky jiným, že jo…

Letos se ti nebývale daří, v dosavadních 9 zápasech jsi už překonal svojí bilanci za celou základní část. Daří se ti hlavně střelecky, v čem vidíš svou zlepšení herní projev?
Řekl bych, že se ke mně konečně otočilo štěstí. V minulý sezonách jsem šance měl také, ale až letos to tam konečně začalo víc padat. Přisoudil bych to taky tomu, že více trénuji. Přece jen loni jsem měl jeden trénink týdně, letos dva.  A samozřejmě nesmím zapomenout na spoluhráče, bez kterých by to nešlo.

Myslíš, že by mohla přijít pozvánčička do repre? 😉
Tak na tohle teď nějak nemyslím, soustředím se na to, abych odváděl co nejlepší práci pro tým, ale samozřejmě by to potěšilo.

Tým má staronového trenéra, jak vnímáš příchod Honzy a myslíš, že se týmu povede zopakovat vítězné tažení z roku 2011? I tým se poměrně obměnil…
Příchod trenéra vnímám pozitivně, určitě do nás vlil novou chuť do hokejbalu. Tým z roku 2011 a současný je jiný, tým se částečně obměnil, ale myslím si, že svou sílu máme a určitě se o vítězné tažení pokusíme a asi nikdo by se nezlobil, kdyby se to podařilo znovu.

Teď se ale spíše zaměříme na blízkou budoucnost. Čekají nás o víkendu dva týmy, přes které jsme, v posledních dvou sezónách, shodou okolností, přešli po 5ti zápasech do semifinále. Co od zápasů očekáváš?
Samozřejmě očekávám 6 bodů! Ale určitě nás nečeká nic jednoduchého. Do obou zápasů jdeme jako favorit, což se nám už párkrát vymstilo. Obzvlášť na domácím hřišti, na kterém se nám letos zatím až tak nedaří. Ale doufám, že využijeme domácí prostředí a ukážeme našim divákům, že hokejbal hrát umíme i doma.

No a hned poté přijede na naše hřiště suverén dosavadní části sezóny. Myslíš, že máme šanci favorita alespoň potrápit nebo snad vyhrát?
Rakovník zatím v sezoně ukazuje, že bude jeden z hlavních adeptů na nejvyšší příčky. Zatím vyhrál všechny své zápasy se skvělým, možná i trošku zastrašujícím skore. Ale zase na druhou stranu, každá série jednou končí a proč by se to nemohlo stát zrovna u nás. Takže, asi jako každý zápas, věřím ve výhru našeho týmu, i když to nebude vůbec jednoduché.

Na závěr jedna taková trošku nostalgická otázka. Na co nejraději vzpomínáš ve své kariéře a jaký gól hodnotíš jako nejdůležitější. Samozřejmě se bavíme o gólu, který jsi vstřelil ty 
Asi nejraději vzpomínám na časy, kdy jsme v dorostu postoupili do baráže o extraligu, ve které jsme nakonec dokázali postoupit. Extraliga se následující ročník nehrála. A také poslední dva ročníky, kdy jsme shodně po pětizápasových duelech přešli přes čtvrtfinále. Nesmím taky zapomenout na čtyři zápasy, které jsem odehrál v mužské extralize v sestupové sezoně. Nejdůležitější gol, to byl asi ten z nájezdu ve čtvrtfinále s Mladou Boleslaví (viz obrázek článku).

Díky a ať se o víkendu daří, nejenom tobě, ale i celému týmu. Jak víme, body jsou třeba !!!