Na úvod pořádná zkušenost

Úvodní zápas ročníku 2015/2016 zavál naše starší dorostence na půdu Dobřan, horkého kandidáta na titul. Naši mladí kluci, kteří nenastoupili v nejlepší sestavě a i tak by to měli proti tomuto soupeři více než složité.

Snack Dobřany – Olymp JH 11:0 (1:0, 8:0, 2:0)

Domácí měli přes celou 45ti minutovku jasnou střeleckou a po gólové explozi v prostřední části, i brankovou převahu. Momentálně rozhodně nemáme na to, abychom se takovýmto týmům herně vyrovnali. 3 střelecké pokusy z naší strany mluví za vše. Doufáme, že se zlepší tréninková docházka a že si někteří hráči uvědomí, že hrajeme extraligu a že v této soutěži to nefunguje tak, jak si asi myslí.

Střely: 61:3 | Vyloučení: 3:3 | Využití přesilovek 2:0 | Oslabení 0:0 | Diváků: 38 | 12.9.2015 – 12:00 (Dobřany)

Komentář trenéra Martina Čapka: „Dneska jsme narazili na nejlepší tým v soutěží. Chtěli jsme vyzkoušet mladší hráče. Vzali jsme 3 starší žáky, kteří nezklamali. Soupeř byl kvalitní a bylo to vidět. První třetina byla dobrá, protože jsme dodržovali pokyny a hráli jsme ze zadu. Do šatny jsme dostali gol a na začátku Dobřany využily dvě přesilovky ve druhé třetině, které jim dodaly sebevědomí a od té doby byl zápas jasně v jejich režii. Ve třetí třetině jsme se trošku zlepšili, proto se to skóre zastavilo „pouze“ na 0:11„.

V následujícím zápase se utkáme se soupeřem také plzeňským, tentokrát HBC Plzeň. Na úvod to bude opravdu hodně velká porce zkušeností pro naše hráče, ale extraliga je extraliga.