Neúspěšný výjezd do Dobřan

Předposlední letošní výjezd v základní části nás tentokrát zavedl do Dobřan. Do šestitisícového města, kde před letošní sezonou vyrostla krásná hokejbalová hala a my si ji mohli poprvé vyzkoušet. Nebyla to jen hala, co jsme mohli týmu domácích závidět. Vedle krásného zázemí, kterým Dobřany nyní disponují, to byl také počet hráčů. Zatímco domácích bylo na soupisce čtrnáct plus dva brankáři, tak my se sešli ve velmi nízkém počtu osmi a jednoho gólmana. Byl to tedy vůbec nejnižší počet hráčů, jaký povolují pravidla pro první ligu.

Hned od začátků nám nezbývalo než pozorně bránit a hrozit z brejků. To se nám v úvodu velmi dařilo a moc nechybělo, abychom se po jednom takovém protiútoku dostali do vedení. Bohužel se tak nestalo a my v šesté minutě poprvé inkasovali v našem oslabení. Soupeř se po první brance dostal více do hry, začal být aktivnější, a do konce první třetiny ještě dvakrát prostřelil Filipa Janáka. Přesto jsme si dokázali vytvořit několik slibných šancí, hlavně v přesilové hře, ale bohužel jsme žádnou neproměnili.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako první. Soupeř byl aktivnější a nám nezbývalo než se trpělivě bránit. Když už na tabuli svítilo nelichotivé skóre 6:0, tak jsme se dokázali zvednout a také se více držet na míčku. Větší aktivita se vyplatila a gól do šatny vstřelil po hezké akci Hunal.

Třetí třetina přinesla šance na obou stranách. My jsme začali být odvážnější, více útočili a v přesilové hře si vypracovali slibné příležitosti ke vstřelení branky, které jsme ovšem opět neproměnili. Krátce před koncem zápasu od modré napřáhl Hunal a alespoň korigoval skóre na konečných 6:2.

Pokud přihlédneme k počtu hráčů a postavení obou mužstev v tabulce, tak si myslím, že se určitě nemáme za co stydět. Zápas jsme odjezdili od začátku do konce, ale v málo lidech se nedá dlouhodobě vyhrávat, jako se nám to povedlo v Jihlavě. Příští zápas sehrajeme v neděli 14. 4. 2019 od 14h s Přeloučí. Přijďte nás povzbudit! Šance na play off stále žije a my musíme bezpodmínečně vyhrát!