Nová tvář a další bratrská dvojice v Olympu

Novou tvář jsme vyzpovídali a zjistili její pocity z prvních 3 zápasů za Olymp. Dávida hradečtí už začínají trošku více poznávat. Aby ne, když se 8 body velkou měrou podílel na záchraně druholigového Vajgaru. Hokejové povinnosti tedy splněny jsou, proto se Dávid domluvil s trenérem Donauschachtlem na prodloužení sezóny hokejbalem. Druhá možnost jak jej zastihnout je při Městské lize, kde hájí, spolu se starším bratrem Tomášem, barvy Betonových štik . Stejně jako nyní v Olympu:)

Jak proběhlo přijetí týmem a jak se cítíte před play off? Vy jste s Vajgarem úspěšně zachránili ligu, tak to jsi na vítězné vlně, ne?
Myslím si, že mě kluci do týmu přijali výborně. Snažíme se už každý zápas brát jako by to bylo už play-off. Teď nás může trošku mrzet smolná prohra se Svítkovem po nájezdech, kde si myslím, že jsme byli lepším týmem. Nezvládli jsme moc závěr zápasu A nájezdy? To už je vabank.

V Novém Strašecí, tvém prvním zápase, jsi dal první gól. Navíc vítězný. Věděl jsi, že to byla naše první výhra se Strašecím na jejich hřišti?
Nevěděl:) V oslabení jsme s Prokym a Lukášem Zaymlem utekli 3 na 1. Zaymlík mi to krásně prohodil na útočné modré a já běžel sám na brankáře. Střelou nad lapačku jsem nás poslal do vedení.

Pak následovaly dva domácí zápasy, kdy se jednou vyhrálo a jednou prohrálo.
Jihlava přijela s mladým týmem. Jak se očekávalo, tak byli aktivní. Nezačali jsme vůbec dobře a brzo jsme prohrávali 0:2. Do přestávky jsme naštěstí snížili. V kabině jsme si řekli, že to takhle dál nejde a musíme začít hrát.

Kdy se zápas tedy zlomil?
Ve druhé třetině jsme hráli o něco lépe a po 2. třetinách se šlo do kabin za stavu 3:3. Ve 3. třetině jsme měli parádní nástup a po minutě vedli 5:3. Myslím si, že nás to uklidnilo a dokráčeli jsme si k vítězství 7:4. Vypadá jednoznačně, ale lehký zápas to určitě nebyl.

Se Svítkovem to v neděli už moc pozitivní nebylo. Prohra na nájezdy…
Když se nebudeme bavit o průběhu zápasu, tak myslím, že v nájezdech jsme měli trošku smůlu a měli jsme vyhrát. Maté srovnal první sérii krásnou bekhendovou kličkou. Poté Popís krásně vymíchal brankáře, ale bohužel mu smolně trefil beton. Třetí sérii zase oni začali gólem a na poslední nájezd jsem šel já a musel jsem dát. Naběhl jsem si zprava naznačil střelu brankář se ani nehnul tak jsem vystřelil pod vyrážečku a srovnal. Na 4. sérii mě poslal trenér znovu a otáčelo se pořadí. Rozeběhl jsem se stejně zprava ale brankář mi skočil po míčku. Ptáhl jsem si to doleva a měl jsem odkrytou celou bránu, ale trefil jsem tyč. Tohle musí proměňovat! V blížícím se play-off by nás tohle mohlo hodně mrzet.

Čekají vás ještě 2 zápasy. Docela těžké zápasy. S Poličkou, která nás sesadila z 2. místa a s Kladnem, které nás doma překvapilo svou hrou, ale 2 body zůstaly doma. Nicméně, to byla jediná ztráta Kladna na jaře. Co myslíš, vrátíme se na 2. místo?
My chceme vyhrát oba zápasy a na nikoho se neohlížet. Jestli skončíme 2. se uvidí, ale pevně věřím, že ano.

Moc zápasů jsi zatím neodehrál, ale jak vidíš šance týmů na umístění po sezóně? Bude to po třech bramborách konečně placka?
Zatím jsem odehrál 3 zápasy, takže nevím jak jsou na tom ostatní týmy, ale my se nechceme ohlížet. Chceme se soustředit samy na sebe a v play-off dojí co nejdál.