Olymp dokázal „vyučit“ českobudějovický Pedagog

Po čtrnáctidenní pauze, kterou zapříčinilo přesunutí domácího zápasu s Pískem na zatím neurčený termín, jsme se konečně dočkali a vyrazili k zápasu do Českých Budějovic proti tamnímu Pedagogu. Do utkání jsme nastoupili v početné sestavě patnácti hráčů, a to jsme ještě postrádali zkušené hráče – Landkammera, Slaninu, Matějku a Klimeše. Domácích bylo ještě o tři více než nás, takže zápas sliboval rychlou a aktivní hru.

Do zápasu jsme nevstoupili vůbec špatně a soupeřova gólmana zaměstnávali spoustou střel. Nicméně do vedení se dostal soupeř po brejkové situaci v šesté minutě. My však pokračovali v aktivní hře, která záhy přinesla své ovoce. Půl minuty po inkasované brance rozjel své galapředstavení Martin Čapek první brankou Olympu v zápase. Utekla další půl minuta a už jsme šli do vedení, když se v mezikruží dobře zorientoval Miláček a prostřelil domácího brankáře. Do konce třetiny jsme stihli náskok ještě navýšit a to díky Davidu Mátlovi, který tečoval střelu Plášila. Poslední trefu v první třetině přidal ranou od modré Strašík.

Druhá třetina se hrála stále ve vysokém tempu, ale příliš gólových radostí nepřinesla. Přestože jsme měli spoustu šancí, tak jsme dokázali zužitkovat pouze jedinou. Svůj druhý gól v zápase si připsal Čapek. Po třiceti minutách se tedy odcházelo do šaten výrazně lépe nám, jelikož jsme vedli už 5:1.

Sotva začala poslední patnáctiminutovka zápasu, tak byla k vidění další gólová oslava Martina Čapka, které spočívá v pumpování rukou ve velmi vysokém tempu, až mu na čele naběhne žíla takového kalibru, že by i leckterý ropovod mohl závidět. Zhruba pět minut před koncem se z přesilovky prosadil Hunal svou pověstnou pumelicí od modré. Hosté ještě dokázali snížit druhým gólem, když z dorážky dopravili míček za Marka Mátla. Šestigólový náskok nám však dvě minuty před koncem vrátil Kudrfalec.

Utkání nabídlo velký příděl gólů a my se mohli radovat z druhé výhry v sezóně. Velkou měrou k výsledku přispěl Martin Čapek, který vstřelil tři góly a ještě na dva nahrál. V příštím kole přivítáme na domácí Hvězdárně záložní tým Suchdola nad Lužnicí. Přijďte nás podpořit v sobotu 26. 10. 2019 od 14h!

Čapek, Miláček (Přibyl), Mátl D. (Plášil), Strašík (Čapek), Čapek (Mátl D.), Čapek (Hunal, Mátl B.), Hunal (Čapek), Kudrfalec (Přibyl)