Olymp J. Hradec rozbil M. Boleslav, v neděli hostí Teplice

Po sérii čtyř zápasů na hřištích soupeřů, z nichž tři v řadě hokejbalisté TJ HBC Olymp J. Hradec prohráli, se nejlepší jihočeský celek vrátil na domovskou Hvězdárnu, aby tam ve 13. kole I. ligy hostil mladoboleslavské Tygry. Jako nejlepší hostitel se ovšem nechoval, jelikož soupeře poslal nazpět k Jizeře s jedenáctibrankovou náloží.

TJ HBC Olymp J. Hradec – HBC Tygři M. Boleslav 11:1 (5:1, 3:0, 3:0). Branky: Slanina 3, D. Mátl, Hunal, Plášil 2, Radvanský, Klimeš – T. Hnátek. Asistence: Čapek, Radvanský, D. Mátl 3, Štěch 2, Slanina, Škarda, Plášil – Malina, Jaroměřský. Střely na branku: 45:9. Vyloučení: 0:2. Využití přesilovek: 2:0. Rozhodčí: Diblík – Vokálová.

Doma jindřichohradecké mužstvo vždy ožije, plastový povrch hřiště mu chutná, ale soupeřům vůbec. Tygři nebyli výjimkou, i když dokázali rychle gólem odpovědět na vedoucí branku Olympu, jejímž autorem byl David Mátl. Prakticky hned po vhazování uprostřed hřiště se do šance dostal čerstvě osmnáctiletý Tomáš Hnátek, jenž vyrovnal. Avšak více hosté nenabídli. „Už to pak bylo jen na jednu branku. Boleslav se pouze bránila,“ popsal čtyřicet minut, které hosté odehráli víceméně stále na své polovině, brankář J. Hradce Jan Janák, jenž tentokrát plnil roli dvojky. Na 2:1 dal kanonýr Libor Slanina, kterému se povedl další hattrick. „Jde mu to jako zamlada. Vstřelil tři góly, ale mohl jich dát víc, minimálně takových pět šancí ještě neproměnil,“ popíchl náhradní brankář nejproduktivnějšího muže Jihočechů, který na podzim nastoupil dvanáctkrát a na kontě již má 21 (14+7) kanadských bodů. „Boleslavských bylo asi osm do pole, byl to odevzdaný soupeř, který to k nám přijel odehrát jenom z povinnosti. Hosté brzy začali koukat po hodinách a očima je na dálku postrkovat, aby už byl konec,“ uvedl domácí útočník Marek Miláček, jenž se však závěru na hřišti nedočkal. Se zraněným kolenem musel na pohotovost. „Asi je to jen naražené,“ uklidňoval. Kromě něho utrpěl zdravotní újmu i Daniel Radvanský, který gólem a třemi asistencemi vylepšil svoji bilanci na 10 (3+7), ale vykloubený malíček je drsnou daní. „Na to, jak byl zápas jednoznačný, je toho stinného nějak moc,“ podotkl domácí bek a kapitán Martin Landkammer. Uvedl též, že první krok tým výhrou nad Tygry splnil a nyní je před ním teplické Rondo, s nímž se Olymp střetne na Hvězdárně v neděli 20. listopadu od 14:30 hodin. „Teplice chceme porazit a týden nato i Přelouč, abychom si po podzimu udrželi poklidnou pozici mezi nejlepší čtveřicí tabulky,“ zve fandy do hlediště zkušený obránce.

J. Hradec: F. Janák – Hunal, B. Mátl, Štěch, Landkammer, Tržil – Slanina, D. Mátl, Čapek, Miláček, Škarda, Plášil, Klimeš, Radvanský.

Autor: Roman Pišný

 

Odehrání zápasu předcházela komická situace ze strany hostů. Zhruba týden před konáním utkání kontaktoval jeden z Mladoboleslavských předsedu klubu i trenéra a vedoucího A-týmu se žádostí o přeložení utkání z důvodu nemoci. Po sdělení zamítavého stanoviska zaslali Mladoboleslavští na svaz email se sdělením, že jim Olymp nevyšel vstříc a utkáí nebude přeloženo, v důsledku čehož budou nuceni přijet s dorostenci nebo k zápasu vůbec nedorazit. Následovala další vlna telefonátů a žadonění o přeložení. Olymp tedy žádosti vyhověl a nabídl náhradní termín pro odehrání zápasu. Z Mladé Boleslavi však přišla zpráva, že nakonec přijedou… (Jan Janák)