Olymp na startu nové sezony

Od posledního zápasu v I. lize již uplynuly více jak tři měsíce a my se nyní ocitáme na začátku sezony nové. Sezony, která bude od ročníku 2006/07 první, kdy Olymp nebude působit v jedné ze dvou nejvyšší soutěží v České Republice. Sezony, kdy si budeme moci nastavit zrcadlo a podívat se, jak na tom doopravdy jsme.

Přes léto se toho v našem týmu hodně událo. Po dlouhých úvahách vše dospělo k tomu, že letošní ročník odehraje Olymp ve II. lize. Minulý ročník nás asi nejvíce tížily situace, kdy jsme k venkovním zápasům vyjížděli v počtu, který není pro I. ligu adekvátní. Společně s naší nemohoucností v koncovkách některých zápasů nás to stálo několik bodů, které nakonec rozhodly o naší neúčasti v play off. V této situaci jsme nechtěli dále pokračovat a rozhodli jsme se jít cestou začlenění našich dorostenců do týmu mužů. II. liga by měla být k těmto účelům vhodnější a my se tak budeme moci nechat překvapit, kolik kluků se nakonec pevně usadí v A týmu.

Pevně věřím, že se povede tým (co se hráčské základny týče) opět stabilizovat a po celou sezonu budeme hrát na předních příčkách. Jako názorný příklad „restartu“ týmu nám může sloužit Hostivař, která na tři roky opustila první ligu a následně se vrátila ve velkém stylu s týmem plným mladíků. Budeme se snažit udělat podobný úspěch a v budoucnu se opět vrátit do I. ligy.

Pomoci k tomu by měl i návrat dvou matadorů – Martina Landkammera a nestárnoucího Broni Mátla. Do, od této sezony, prvoligového Suchdola nad Lužnicí odešli dva naši hráči – opora v bráně Filip Janák a Ivan Škarda (útočník za zenitem 🙂 ). Věříme, že se v budoucnu opět potkáme v červenobílých barvách.

Letošní ročník zahájíme v bojových podmínkách, protože část našich šaten je právě rekonstruována. Bohužel se rekonstrukce z různých důvodů nestihla do konce prázdnin a tak nás v září čekají dva zápasy, které se odehrají na venkovních hřištích. V říjnu už se poprvé představíme na domácí Hvězdárně. Přijďte nás podpořit v nové sezoně, plné nových tváří!

Mařek Miláček

Mařek Miláček

Rumun z Kostelní Radouně, co by šel světa kraj a šel by možná i bosý
Mařek Miláček

Latest posts by Mařek Miláček (see all)

Mařek Miláček

Rumun z Kostelní Radouně, co by šel světa kraj a šel by možná i bosý