Olymp náporu brněnských Buldoků nakonec neodolal

Ve třetím prvoligovém kole se hokejbalisté TJ HBC Olymp J. Hradec představili v Brně. Ze hřiště nepříjemného soupeře body nepřivezli.

HBK Bulldogs Brno – TJ HBC Olymp J. Hradec 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Branky a asistence: 18. Svoboda (Fišar), 37. Zbranek (Svoboda, Jandourek), 42. Emmer (Smrž, Svoboda), 42. Svoboda (Emmer, Smrž) – 11. Hunal (Matějka, Plášil). Střely nad branku: 30:15. Vyloučení: 4:7, z toho Jelínek (Brno) 10 minut osobní trest. Využití přesilovek: 1:1. Rozhodčí: Olesz – Černý, 96 diváků.

Asfaltový povrch plochy v Novém Lískovci spolu se silovým herním stylem Buldoků, to jsou dva aspekty, kvůli nimž Brno není na jeho hřišti oblíbeným soupeřem Olympu. Hosté ovšem v první třetině protivníkovi dovolili jen platonickou převahu, přečkali bez úhony i minutové dvojnásobné oslabení. Sami naopak standardní početní výhodu zužitkovali, když se k obránci Martinu Hunalovi náhodně dostal odražený míček.

Od druhé třetiny si avšak domácí tým vypracoval velký tlak, jemuž jihočeský celek těžko odolával. Velice ho držel brankář Marek Mátl, ale ani ten na bombu od modré čáry, jíž vypustil Dominik Svoboda, zareagovat nestačil – 1:1. Další gól už neinkasoval, přestože řešil opravdu složité situace. Klec uhájil i při samostatném nájezdu tří Buldoků najednou!

V prostřední části byl poměr střel 3:11 v neprospěch hostů, kteří se bránili náporu Brna i ve třetí patnáctiminutovce. A neubránili se. Při vyloučení Martina Pavlíka inkasovali v oslabení branku, jež se ukázala jako vítězná. Další góly pak padly až v závěru, kdy Olymp hru více otevřel. Potřetí a počtvrté inkasoval v rozmezí 36 vteřin.

Po porážce 1:4 jindřichohradecké mužstvo kleslo na 8. místo desetičlenné soutěže. Brno se z předposlední pozice vyhouplo až na pátou. V neděli 7. října od 15 hodin Olymp doma na Hvězdárně hostí silnou Jihlavu.

Marek Miláček (J. Hradec) – útočník, kapitán: „Byl to tuhý boj. Od začátku jsme byli zamknuti ve svém obranném pásmu, naštěstí nás výborně držel brankář Marek Mátl. Dali jsme šťastně vedoucí gól, ale soupeř ve druhé třetině rychle vyrovnal. Třetí třetina se nám vůbec nepovedla, dostali jsme v ní tři góly. V závěru jsme si vypracovali také my velký tlak, když jsme zkoušeli hrát v šesti, ale ani to nám ke korekci nepomohlo.“

J. Hradec: M. Mátl – Hunal, Plášil, Strašík, Loukota – Klimeš, D. Mátl, Matějka, Pavlík, Miláček, Bláha, Sedlák.