Olymp odstartoval novou sezónu ziskem tří bodů

Po dlouhých jedenácti měsících se pro jindřichohradecký Olymp opět rozběhla ligová soutěž. Ještě v loňském ročníku se na jihu Čech hrály dvě soutěže, které byly pro tuto sezónu sloučeny. My hned v prvním zápase vyrazili za jedním z nejzkušenějších z jedenácti druholigových týmů, za Rosou České Budějovice. K zápasu jsme dorazili v hojném počtu patnácti hráčů do pole a jedním brankářem. Více hráčů nám domácí mohli závidět, jelikož jich bylo pouze devět a gólman.

Od začátku zápasu jsme na domácí nastoupili a snažili se je k ničemu nepustit, což se nám i dařilo. Naše velká převaha v útočném pásmu byla v šesté minutě zápasu přetavena ve vedoucí gól, když se trefil Zdeněk Duba. Náš tlak se stále stupňoval a další branku přidal po střele z mezikruží Miláček, který se o chvilku později prosadil i podruhé. Domácí občas zahrozili střelou z dálky, ale s tím neměl Marek Mátl větší problém. Do konce třetiny se ještě trefil Klimeš a po něm se po hezké kombinaci prosadil Kudrfalec.

Ve druhé třetině jsme se přizpůsobili volnějšímu tempu domácích a vstřelili pouze jednu branku. Svůj druhý zásah v zápase přidal Zdeněk Duba, pro kterého to byl střelecky nejplodnější zápas v kariéře.

Třetí třetina pokračovala tak, jako skončila druhá. Zápas měl místy exhibiční tempo a naše zbytečně složité kombinace vedly opět pouze k jediné brance. Netrefil se nikdo jiný než Libor Slanina. Domácí očas zahrozili z brejků, ale kromě jedné nastřelené tyčky se více neprosadili.

Zápas tedy skončil naší výhrou 7:0, i když po první třetině sliboval větší gólovou nadílku. Příští týden v neděli, tj.12. 9. 2021 ve 14:00, nás čeká okresní derby s Novou Včelnicí.