Olymp po přestřelce podlehl Dobřanům

Po volném víkendu jsme v neděli odpoledne přivítali na jindřichohradeckém hřišti lídra tabulky I. národní hokejbalové ligy, tým z Dobřan. V sestavě našeho soupeře se představil také Martin Remiáš, který je nám dobře známý, jelikož u nás necelou sezonu působil.

Asi se to úplně nečekalo, ale už v 6. minutě zápasu jsme vedli 2:0 po brankách Škardy a Slaniny. Také se nečekalo, že se nám hned z kraje zápasu zraní Martin Klimeš a my budeme muset hrát pouze v deseti lidech. Krátce po našem druhém gólu nešťastně zasáhl Martin Pavlík soupeře hokejkou do obličeje a šel si sednout na dvě minuty. Celý trest ovšem nemohl dodržet, protože se Dobřanům v přesilové hře podařilo snížit na 2:1. Obdržený gól nás rozhodil a my dovolili soupeři ještě do desáté minuty otočit skóre. Po první třetině se šlo do šaten za vyrovnaného stavu 3:3 díky tomu, že Jarda Matějka zúročil vojenské zkušenosti ostrostřelce ze svého povolání a přidal první zářez na pažbu v tomto utkání.

V druhé třetině padlo celkem pět gólů a to vždy v pořadí prvně soupeř, poté my. Už po minutě a půl rozvlnil síťku za brankářem Markem Mátlem dobřanský Jan Kovařík. Za další minutu a půl, v přesilové hře, se krásnou ranou od modré čáry prosadil Martin Hunal. Jenomže my jen stěží dokázali bránit soupeřovi útočné výpady, a tak jsme mu opět dovolili dostat se do vedení. Ještě před druhou sirénou přidal svůj druhý zářez Matějka, ale hosté ještě jednou skórovali a šli do kabin spokojenější.

Do třetí třetiny jsme šli s jasným cílem, otočit vývoj zápasu. I přesto, že naše nasazení nebylo špatné se nám nedařilo a soupeř se nám postupně vzdálil na rozdíl čtyř branek. Jedním z mála pozitiv ve třetí třetině bylo dokončením hattricku Jardy Matějky, který po dlouhém rozmýšlení a pozorování míčku kutálejícího se po brankové čáře nekompromisně vytrčil svou hokejku a poslal míček do branky. Hřiště po zvyku NHL zcela zaplnila jedna čepice, 35 diváků zajásalo a Jarda byl všemi z týmu poklepán po zádech. Ještě před koncem nás soupeř zatlačil do obranného pásma, zkusil hru bez brankáře a prudkou ranou přidal nelichotivou desátou branku. Zápas tedy skončil divokým výsledkem 6:10.

Příští týden přijede do Jindřichova Hradce pardubický Svítkov. Zápas se hraje v neděli 28. 10. od 11h. Snad se tedy při stoletém výročí založení samostatného československého státu zvedneme a přerušíme sérii čtyř porážek v řadě. Přijďte se podívat!