Olympu vstup do nové sezóny nevyšel

A jsme zase zpátky! Po dlouhých šesti měsích bez hokejbalu jsme se konečně dočkali a v sobotu mohli na domácím hřišti přivítat českobudějovický Pedagog. Že se na hokejbal těšila spousta lidí bylo vidět hlavně na účasti našich hráčů. K zápasu se nás sešlo celkem dvacet, což byl asi největší počet hráčů, jaký se kdy sešel. Sestava tedy musela být lehce improvizovaná, jelikož hrát hokejbal na čtyři lajny je nesmysl.

Do zápasu vstoupila obě mužstva aktivně, ale více ze hry jsme zpočátku měli my. Ve slibné pozici mezi kruhy se ocitl Majerik, který se vrátil po více než roční pauze způsobené přetrženou achilovkou. Bohužel bylo vidět, že se v podobné situaci neocitl již dlouho a míček nekomromisně napáli přímo do brankáře. Ve hře byla spoustu nepřesností a tak se nebylo čemu divit, že se šlo do první pauzy za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině jsme se konečně dočkali branky a poprvé v nové sezóně si mohli zakřičet GÓL. Michal Přibyl byl velmi úspěšný na vhazování v útočném pásmu a několik jich vyhrál přímo na hokejku Hunala. Ten se do té doby ovšem pouze zastřeloval, až se nakonec dočkal a prostřelil brankáře Davídka. Více branek druhá část zápasu nepřinesla.

Ovšem ve třetí třetině se s brankami roztrhl pytel. Číslo vstřelených gólů začalo na časomíře přibývat téměř jako počty nově nakažených Covidem-19 v posledním týdnu. Již po třech minutách jsme to byli my, kdo v oslabení inkasoval, a soupěř tedy vyrovnal na 1:1. Vzápětí nám byla nabídnuta přesilová hra, kterou jsme proměnili v gól již po třech vteřinách. Přibyl opět vyhrál buly, ale tentokrát se míček nedostal k Hunalovi na modrou čáru, ale přistál na hokejce Miláčka, který se na chvíli ocitl sám mezi kruhy a životním backhandem zavěsil pod víko. Bohužel jsme naší zbytečnou nedisciplinovaností nabídli soupeři tři přesilové hry za sebou a byli jsme potrestáni. Z našeho vedení 2:1 jsme během chvíle prohrávali 3:2. Dvě minuty před koncem jsme vyzkoušeli hru bez brankáře, ale soupeř dokázal odkrytou branku trefit a navýšit skóre už na 4:2. My se ovšem nevzdávali a dokázali střelou Hunala od modré čáry snížit na 4:3. Snížení ale přišlo sedm vteřin před koncem a to už bylo příliš pozdě na vstřelení vyrovnávací branky.

Přestože by zápasu asi více slušela remíza, tak jsme zahajovací utkání sezóny 2020/2021 prohráli. Příští neděli zajíždíme na hřiště Zlivi, kde budeme útočit na první výhru. Držte nám palce!

Branky a asistence: Hunal(Přibyl), Miláček(Přibyl), Hunal(Plášil)