Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 22 in /home/o/olympjh/www/olympjh.cz/wp-content/plugins/so-widgets-bundle/base/siteorigin-widget.class.php on line 841

Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 22 in /home/o/olympjh/www/olympjh.cz/wp-content/plugins/so-widgets-bundle/base/siteorigin-widget.class.php on line 841

Ondra Houdek, náš pan trojnásobný ;)

Všichni, kteří jste byli v neděli na derby, jste si asi říkali: „Co to tam lítá na tom hřišti za éro?“ V rámci posilování týmu na těžké boje play off jsme do své sestavy zařadili Ondru Houdka. Jak jsme měli možnost se přesvědčit, tenhle bombardér přistál na správné letišti 🙂

ondra_houdek_rozhovor_olymp_hokejbalOndro, ne všichni příznivci Olympu Tě znají. Můžeš nám něco říci o své dosavadní sportovní kariéře?

Necelých dvacet let jsem chytal lední hokej. Působil jsem v Jindřichově Hradci, ve Znojmě, v Jihlavě a v Pelhřimově, kde jsem ve svých šestnácti letech chytal první zápas za muže (2. národní liga) proti Žďáru nad Sázavou. Shodou okolností to bylo stejně jako v neděli oblastní derby. Vzpomínám si, že jsme vyhráli 3:2 a já jsem byl vyhlášen hvězdou zápasu. Zdá se, že mi první zápasy vycházejí, zvlášť, když je to derby.

Když jsem dodělal školu v Pelhřimově, tak jsem se opět vrátil do Jindřichova Hradce, odkud jsem po dvou letech odešel chytat krajskou soutěž za Radouně. Před dvěma lety jsem svou brankářskou kariéru definitivně pověsil na hřebík. Dnes se už pouze občas dojdu „sklouznout“ na zimák.

Jak je to u Tebe s hokejbalem? Uz jsi ho hrál někdy dříve nebo je to pro Tebe úplně nové?

Hokejbal jsem nikdy závodně nehrál. Párkrát jsem se účastnil Městské ligy Jindřichova Hradce, kde mě hokejbal vždy velice bavil, ale v žádné hokejbalové soutěži jsem za žádný tým nikdy nenastupoval, takže v neděli to byla moje premiéra s „velkým hokejbalem“.

Výše jsi uvedl, že jsi dříve chytal hokej. Jakto, že nyní hraješ v útoku? Dá se to nějak srovnat?

Jak už jsem uvedl výše, před dvěma lety jsem svou brankářskou kariéru „zapíchnul“ a teď už si jdu jen občas zahrát hokej do útoku. V hokejbalu jsem téměř vždy hrál v útoku. Párkát jsem si zkusil i chytání, ale s hokejem se to vůbec nedá srovnat. Všechno je jiné. Hlavně jsem si chtěl po těch letech od chytání odpočinout a zkusit si, jaké to v útoku je. Docela se mi to zalíbilo, tak jsem zkusil oslovit kluky v Olympu, jestli bych se nemohl zapojit.

Proč ses rozhodl právě pro Olymp?

Mé rozhodnutí bylo celkem jednoduché. Olymp je jediným týmem ve městě, který znám a hlavně za Olymp hrají kluci, se kterými se dlouhodobě znám a vždycky si s nimi rád zahraju.

Co říkáš na naše brankáře?

Z brankářů Olympu jsem zatím poznal jenom Filipa, který mě hodně překvapil. Chytá výborně! Na jeho věk, dle mého názoru, velice kvalitné gólman pro budoucnost Olympu. Ostatní gólmany zatím soudit nebudu, protože jsem z důvodu zranění neměl možnost s týmem více trénovat.

Hned ve svém úvodním zápase jsi se dočkal kšiltovek na hřišti. Jaký to byl pocit? Čekal jsi takový vstup?

Dát hattrick v prvním soutěžním zápasu je něco krásného. Pocit to byl super. Moc jsem tomu nevěřil. Velký dík patří samozřejmě celému týmu, protože bez spoluhráčů by se mi to nepovedlo. Každopádně to, že jsem dal hned první branku zápasu, pro mě bylo velice důležité. Jsem rád, že jsem měl takový vstup do zápasu a také, že mi trenér dal příležitost, abych se mohl ukázat.

Mimo hattricku byl tento zápas zajímavý také tím, že šlo o derby. Jak hodnotíš soupeře a jak se Ti hrálo?

Myslím si, že derby je vždy zajímavé – pro diváky i pro hráče. Soupěř nebyl vůbec špatný. V první třetině byl zápas hodně vyrovnaný a bylo strašně důležité, že jsme vždycky dokázali rychle odpovědět na vyrovnání stavu soupeřem. Zlomilo se to ve druhé třetině, kdy jsme soupeře přehrávali. Třetí třetina již byla plně v našich rukou a soupeř už v podstatě jenom dohrával.