Postup do play off zhasl zápasem s Hostivaří

K poslednímu zápasu v základní části jsme se v neděli vydali do Prahy, kde jsme vyzvali tým Hostivaře. Byl to zápas, který měl rozhodnout o tom, který z těchto dvou týmů se podívá do play off. Přestože se jednalo o venkovní zápas, tak jsme k němu vyrazili v početné sestavě patnácti lidí.

Od začátku utkání se hra přelévala z jedné strany hřiště na druhou. Šance přicházely na obou stranách, ale brankáři drželi čistá konta. V deváté minutě se při naší přesilové hře prosadil Martin Hunal, klasicky ranou od modré čáry. Vedení jsme udrželi pouze do čtrnácté minuty, když jsme nezvládli ubránit náběh domácích a dovolili jim vyrovnat.

Ve druhé třetině jsme si opět dokázali vzít vedení na svou stranu, když se prvním gólem v dresu Olympu blýskl Vojta Tržil. Dvě minuty před koncem třetiny se domácím opět podařilo vyrovnat po kontroverzní trefě, když náš brankář Janák zachytl míček, ale po kontaktu s hostivařským hráčem mu vypadl a dostal se až za brankovou čáru. Rozhodčí zřejmě koukali někam jinam, protože i Hostivař (až po zápase) uznala, že branka byla nejspíše neregulérní.

Poslední část zápasu jsme začínali v početní výhodě. Po 24 vteřinách si navíc šel sednout další hostivařský hráč a my hráli přesilovku pět na tři. V té jsme dokázali skórovat, ale rozhodčí gól neuznal, jelikož si myslel, že domácí brankář má míček v držení, ale ten jej minul. Pět minut před koncem zápasu, po střele v přesilové hře, se poprvé dostali do vedení domácí. Nám bylo později nabídnuto trestné střílení, které bohužel David Mátl nedokázal proměnit. Poslední minuty zápasu jsme hráli s prázdnou brankou, ale vyrovnat jsme nedokázali. Hostivař vstřelila gól do prázdné brány a tím definitivně stvrdila svůj postup do play off a nám tak předčasně ukončila sezónu.

Postup do vyřazovacích bojů se nás tedy letos bohužel netýká a sezóna nám končí dřív, než bychom si přáli. Děkujeme všem, kteří se na letošní sezóně podíleli, divákům za podporu a těšíme na příští rok. V jaké to bude soutěži, uvidíme během dalších měsíců.

 

Hunal (Čapek); Tržil V. (Škarda, Hunal)

Mařek Miláček

Mařek Miláček

Rumun z Kostelní Radouně, co by šel světa kraj a šel by možná i bosý
Mařek Miláček

Mařek Miláček

Rumun z Kostelní Radouně, co by šel světa kraj a šel by možná i bosý