Přes bodově méně podařený víkend jsme na čele tabulky

HBC Prachatice „B“ vs. Olymp Jindřichův Hradec

Za krásného podzimního počasí jsme v sobotu vyrazili do nejvzdálenějšího města v naší soutěži – do Prachatic. Nastoupili jsme proti týmu, který jsme v posledním zápase dokázali na domácím hřišti porazit 7:2. Ovšem žádný zápas není stejný.

Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře a již v osmé minutě prohrávali o dvě branky. Krátce po druhé soupeřově brance se dokázal po pěkné individuální akci prosadit Přibyl a snížil na rozdíl jednoho gólu.

Půl minuty po začátku druhé třetiny jsme ovšem znovu inkasovali a soupeř si vzal zpět vedení o dvě branky. Na to v jednadvacáté minutě reagoval opět Přibyl a z dorážky snížil. Bohužel od té doby už to byli pouze domácí, kdo se mohl radovat z gólu. Minutu po naší druhé brance znovu navýšili náskok. I přes náš neskutečný tlak na konci druhé třetiny, kdy jsme všichni měli párkrát ruce nad hlavou, abychom je vzápětí zase sundali a nechápavě po sobě koukali, co jsme opět nedokázali proměnit, se skóre již nezměnilo. Po dvou třetinách byl stav 4:2 v náš neprospěch.

V poslední třetině jsme pokračovali v předhánění se o to, kdo nepromění větší šanci. Měli jsme spoustu šancí v přesilovkách, celkem třicet pět střel za zápas, ale když to nejde, tak to nejde! I proto se v poslední části ještě dvakrát radovali domácí a utkání tak skončilo poměrně jednoznačným výsledkem, který asi úplně nevypovídá o jeho průběhu. Prohra 6:2 pro nás tedy byla bohužel krutá.

Druhý den nás čekal domácí zápas o první místo s Pedagogem, a tak jsme měli o motivaci velmi rychle postaráno. Především jsme chtěli napravit nepovedený zápas v Prachaticích.

Přibyl (Krejzar, Pavlík); Přibyl (Pavlík, Slabý)

Olymp Jindřichův Hradec vs. Pedagog České Budějovice

Po nepovedeném sobotním vystoupení v Prachaticích jsme si chtěli spravit chuť v neděli, v zápase s českobudějovickým Pedagogem. Zápas sliboval dobrou úroveň, jelikož se potkávaly první dva celky v tabulce.

Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, ale o něco aktivnějším týmem jsme byli my. Prvního gólu v zápase se zhruba třicet diváků dočkalo v jedenácté minutě, kdy Michal Přibyl čistě vyhrál buly a Dominik Loukota se nemýlil. Nemýlil se poprvé po téměř roce a půl co nastupuje v dospělé soutěži. Máme tu tedy dalšího benjamínka, který poprvé rozvlnil síť mezi muži! Do konce třetiny se již nic výrazného neudálo a my mohli jít do šaten jako spokojenější tým.

Ve druhé třetině se stále pokračovalo ve vyrovnané hře, ale nejvíce vynikali oba brankáři. My jsme bohužel navázali na střeleckou impotenci ze zápasu proti Prachaticím a opět jsme nedokázali proměnit ani vyložené „gólovky“. Žádná branka tedy k vidění nebyla a my tak drželi těsný náskok.

Jelikož jsme stále nebyli schopni vstřelit druhou branku, která by nám přinesla alespoň částečné uklidnění, tak se nám připomněl soupeř. Od modré napřáhl Staněk a trefil přesně pod horní tyčku, čímž nedal Markovi Mátlovi v naší brance příliš šancí. I přes další příležitosti na obou stranách utkání nakonec skončilo nerozhodně 1:1. Následovalo prodloužení.

O prodloužení těžko něco dlouhého psát jelikož skončilo již po třinácti vteřinách, kdy našel Martin Hunal Davida Mátla a ten zaváhal….přesto nakonec dokázal míček trochu krkolomným způsobem dopravit za záda brankáře a my se mohli radovat z jednoho bodu navíc!

Po tomto zápase jsme se dostali na čelo druholigové tabulky! V neděli 24. 11. 2019 nás čeká poslední domácí zápas v tomto roce. Přijede tým Zlivi. Přijďte nás podpořit! Začínáme ve 14:00!

Loukota (Přibyl); Mátl D. (Hunal, Čapek)