Pro Marka Miláčka je semifinále prvním cílem

Marek Miláček zažívá v dresu Olympu zřejmě nejlepší start do sezóny za poslední roky. Odehrál všechna utkání, proto jsme se jej chvilku vyptávali na jeho názor k aktuálním výkonům A-týmu v této sezóně a na budocnost.

Máme za sebou zhruba třetinu základní části. Jak bys zhodnotil naše výkony?
Po skvělém vstupu do sezony a čtyřech výhrách přišel první soupeř který nás měl prověřit. Jihlava. Sehráli jsme s ní velmi vyrovnaný zápas, bohužel pro nás, se špatným koncem. Ovšem následují dva domácí zapasy jsme úplně selhali a prohráli. Jediné pozitivum na těchto dvou zápasech může být nedělní nasazení v zápasu (s Opavou, pozn. red.).

Nejprve jsme vyhráli 4 zápasy, pak tři prohráli, proč?
Prvních pět zápasů jsme odehráli a velkém nasazením a dobrou bojovností, také nám přálo štěstí a góly padaly. Pátý zápas sice nebyl vítězný, ale předvedený výkon rozhodně nebyl špatný. V šestém zápase s Č. Třebovou bylo naše nasazení katastrofické, míčky se odrážely k soupeři, všechno špatně. Sedmý zápas jsme sice soupeře hodně přestříleli, hráli jsme aktivně, ale produktivita byla žalostná. Doufám, že se opět vrátíme k výkonům z kraje sezóny.

Co říkáš na nový systém 1. národky?
Letošní změna 1. národní ligy je určitě zajímavá v tom, že si můžeme zahrát s novými soupeři, se kterymi nemáme příliš mnoho zkušeností. Příliš mi na tom ale nevyhovuje velký počet hřišť s asfaltovým povrchem. Například v Jihlavě byl povrch přímo v tragickém stavu. Ve „staré“ západní skupině už jsou pouze dvě hřiště bez plastového povrchu.
Myslíš, že bychom mohli zopakovat loňské semifinále?
Myslím si, ze loňský úspěch v podobě dosažení postupu do semifinále je určitě letos v našich silách. Záleží samozřejmě na mnoha okolnostech, ale myslím si, že naše kvalita bude narůstat a tak bychom určitě semifinále měli mít jako sezónní cíl.