Prohra s Poličkou po tragické poslední třetině

V neděli po obědě jsme na našem domácím hřišti přivítali tým z Poličky. Soupeř se v tabulce nachází na čtvrtém místě, takže byl určitě v roli favorita. Vzhledem k tomu, že se nám poslední zápasy proti tomuto soupeři příliš nepovedly, tak jsme chtěli vyhrát a vzít tři body.

V první třetině se hrál pohledný hokejbal s dostatkem šancí na obou stranách, a přestože za celých patnáct minut branka nepadla, tak mohlo být zhruba čtyřicet diváků s předvedenou hrou spokojeno.

Ve druhé třetině už začaly padat i branky. Bohužel pro nás první dvě vstřelil tým z Poličky. Naše odpověď přišla krátce před koncem druhé části, když nadvakrát procpal míček za hostujícího gólmana Ivan Škarda. Když chyběly pouhé čtyři sekundy do konce druhé části, tak byl po hezké akci faulovaný Čapek a my měli možnost zahrávat trestné střílení. K němu se postavil v této disciplíně často neomylný Hunal, ale bohužel se tentokrát nezadařilo a do šaten mohli odcházet mírně spokojenější hosté.

V poslední patnáctiminutovce jsme s hosty nedokázali držet krok a dokonce pětkrát inkasovali. Nejprve to byla tečovaná střela od modré, poté často individuální chyby spojené s malým důrazem v našem obranném pásmu. My dokázali pouze korigovat po brankách Slaniny a Mátla na konečných 3:7. Stejně jako proti Brnu jsme nezvládli závěrečnou část utkání a z vyrovnaného zápasu udělali relativně jednoznačnou událost.

Příští týden vyrážíme k velmi těžkému zápasu do Dobřan. Do konce základní části zbývají poslední tři zápasy a my potřebujeme bodovat. Pořád se chceme dostat mezi nejlepších osm týmů a vybojovat si účast v play off.

Škarda (Hunal); Slanina (Mátl, Hunal); Mátl (Slanina, Čapek)