První body v sezóně!!!

Mladší žáci se dočkali prvních bodů v sezóně! Dívčí tým dorazil do Hradce. A byl to moc hezký zápas, plných emocí až do konce…

TJ HBC Olymp J. Hradec 3:2ss HBC Prachatice B (0:0,0:0,2:2-1:0)

Trenér David Mátl nám dal informace o průběhu zápasu:

„V dalším utkání MČR mladších žáků hostil náš tým dívčí celek z Prachatic. V první třetině byl náš tým o něco lepší, měli jsme více šancí, ale hostující brankářka odolávala. Ve druhé periodě se opakoval scénář z třetiny první a když ani hostující Horalky nevyužily své šance, svítilo na světelné tabuli skóre 0:0. A pak přišla na řadu nervy drásající třetí třetina. Nejdříve všechny zaskočil nešťastný vlastní gól v naší síti.
Naštěstí nás tento moment nepoložil a začali jsme se hnát za vyrovnáním a to se také podařilo, když Bohumil Launa natáhl na hranici kruhů ke střele a propálil vše, co mu stálo v cestě. To ale ještě nebylo všechno, Ondřej Beke byl totiž důrazný na brankovišti a mohli jsme se radovat z vedení 2:1. Bohužel ani tento stav nevydržel, prachatická střelkyně chvíli před koncem překonala Matěje v bráně a bylo vyrovnáno na 2:2. Šlo se tedy do nájezdů. Jako první se na zteč vydala naše kapitánka Bára Matějková, ale nedala, Matěj také chytil a po první sérii to bylo 0:0. Poté jel Ondřej Beke, ale svůj nádherný blafák nedokázal umístit do branky, ani hostující střelkyně neuspěla a tak přišla na řadu třetí série. Sebastian Škarda se rozjel a nechytatelnou střelou nedal gólmance šanci a výhra byla blízko. Matěj Mátl v naší brance udržel nervy a chytil i třetí nájezd a naše radost mohla propuknout naplno. První body v sezóně, ale hlavně radost ze hry byla ze všech aktérů tohoto zápasu vidět nejvíce!! :)“