První jarní zápas, první jarní výhra

Po dlouhé zimní pauze se opět vrátila do akce II. hokejbalová liga a s ní pro nás pravidelný přísun zápasů. Hned první březnovou neděli jsme se měli utkat se Suchdolem nad Lužnicí, ovšem utkání bylo přesunuto na sobotu 14. 3. 2020. Museli jsme si tedy týden počkat, abychom mohli vyrazit k prvnímu zápasu. Nejeli jsme daleko. Pluhův Žďár leží od Jindřichova Hradce, co by oranžovým míčkem dohodil.

Začátek zápasu se nesl ve svižném tempu a soupeře jsme dokázali přehrávat. Přes mnoho vypracovaných střeleckých příležitostí se nám podařilo překonat domácího brankáře Ondru Průšu, který dlouhá léta chytával právě za Olymp, až na konci páté minuty. Slanina nahrál Miláčkovi a ten již pouze posouval míček do prázdné branky. Pokračovali jsme v dobrém nasazení a to nám přineslo druhý gól. Tentokrát se zpoza kruhů trefil Čapek. Vzápětí ovšem domácí z protiútoku snížili a tak se po první třetině odcházelo do šaten za stavu 1:2.

V druhé třetině jsme bohužel ubrali na aktivitě a především kvůli spoustě nepřesnostem se hra velmi rozkouskovala. Možná nejzajímavějším momentem byl desetiminutový osobní trest pro Martina Klimeše, který dostal za slovní výměnu názorů s rozhodčími.

V poslední patnáctiminutovce jsme opět přidali a odměnou nám byly dva góly. Nejprve se trefil Slanina a o šest minut později, v přesilové hře, se po hezké akci ukázal Martin Landkammer. Jeho gól se nakonec ukázal jako vítězný, protože „Pluháči“ se do konce zápasu povedlo ještě dvakrát skórovat a zdramatizovat tak koncovku našeho prvního jarního utkání.

Z prvního zápasu si tedy připisujeme tři body, ale rozhodně máme na čem pracovat. V sobotu 14. 3. 2020 se utkáme od 10:00 se Suchdolem nad Lužnicí. Přijďte nás podpořit!

Branky a asistence: Miláček (Slanina, Radvanský), Čapek (Klimeš, Mátl D.), Slanina (Landkammer, Mátl D.), Landkammer (Slanina, Mátl D.)