První tři zápasy, první čtyři body

Suchdol nad Lužnicí „B“ vs. Olymp Jindřichův Hradec

První zápas nové sezony jsme nezvládli a prohráli ho výsledkem 6:2. Přestože měli domácí celkově o jednoho vyloučeného hráče více, tak jsme nedokázali žádnou přesilovku využít, zatímco Suchdol využil hned tři své přesilové hry.

Kudrfalec, Pavlík (Landkammer)

Pluhův Žďár vs. Olymp Jindřichův Hradec

K druhému zápasu jsme vyrazili na hřiště v Pluhově Žďáře, které má nově plastový povrch, a tak zápas sliboval lepší hokejbal než klasickou bitvu na starém asfaltu. Zápas jsme nakonec zvládli a vyhráli 5:4. Vítězný gól vstřelil Čapek pouhou minutu před koncem základní části.

Kudrfalec (Ryšlavý, Hunal), Hunal (Landkammer, Klimeš), Mátl D. (Čapek, Landkammer), Slanina (Klimeš, Mátl D.) Čapek (Mátl D.)

Zliv vs. Olymp Jindřichův Hradec

Třetího utkání jsem se konečně zúčastnil, a tak se o něm můžu rozepsat trochu více než o předchozích dvou zápasech.

K zápasu jsme vyrazili v počtu třinácti hráčů do pole a jednoho brankáře. Domácích bylo o tři hráče do pole méně. S naším omlazeným týmem bychom měli soupeře uběhat a být aktivnější. To se ovšem příliš nedařilo.

První třetina příliš šancí, natož gólů nepřinesla. Obě mužstva se pozvolna dostávala do zápasu a pouze občas prověřila pozornost obou brankářů. Kromě dvou vyloučení na každé straně se nic zásadního neudálo.

V druhé části se konečně začal hrát hokejbal. Po čtyřech minutách našel David Mátl před prázdnou brankou „rychloběžku“ Sedláka, kterému nedělalo problém uklidit míček za domácího brankáře. Tři minuty poté jsme domácím nabídli přesilovku, kterou dokázali využít. Po vyrovnání nás Zliv začala přehrávat a my si koledovali o další branku. Ta bohužel také přišla. Vedení domácím nevydrželo dlouho a my dokázali srovnat v přesilové hře brankou Plášila.

V poslední třetině byli hosté většinu času aktivnější a to jim přineslo další vedení v zápase. My jsme však nic nevzdali a opět v přesilovce udeřili. Z mezikruží zamířila přesně „zkušenost sama“ v podobě Broni Mátla. Do konce třetiny už žádné góly nepadly, takže zápas dospěl do prodloužení. V nastavených pěti minutách žádné mužstvo nedokázalo zamířit přesně, a tak se na řadu dostaly samostatné nájezdy.

V prvních třech sériích byli všichni střelci úspěšní. Následující dvě série zase opanovali brankáři a se všemi střelami si poradili. Poté jsme nájezd nedokázali proměnit, zatímco hosté prostřelili třetího Mátla (Marka) v naší sestavě a mohli se tak radovat z vydřeného bodu navíc.

V neděli 13. 10. 2019 hrajeme první domácí zápas proti Písku. Začínáme ve 14h. Přijďte nás podpořit!

Sedlák (Mátl D, Mátl B.), Plášil (Klimeš, Mátl D.), Mátl B. (Mátl D., Klimeš)