Remi si věří na titul, hmmm…

Martin Remiáš vlítnul do 1. národky stejně, jako už řádil v 2. národce. Sice se mu nepodařilo vyhrát bodování, ani nic podobného světoborného, ale na naše poměry a navíc v nováčkovské sezóně a v 17 letech (18. narozeniny měl Martin až po posledním zápase základní části) je to velmi dobrý výsledek. Uvidíme jak se mu zadaří na MS U18 Sheffieldu, kam se chystá s Filipem Janákem v červenci.

Nebudeme chodit okolo horké kaše.

Remi, jak jsi spokojený se svou premiérovou sezónou ve „vrcholném“ hokejbalu v Olympu?
Z osobního hlediska jsem určitě spokojen. Rád bych vyzvednul spoluhráče, kteří měli velký podíl na mém bodovém zisku. Hodně si cením spolupráce s Davidem Mátlem a s Martinem Čapkem. Hlavně u Martina je vidět, že je velmi zkušený hráč. Hodně mi předal. S Davidem si sedíme po herní stránce, jsme podobní, běhaví hráči.

Jak vnímáš svou roli v týmu?
Snažím se hrát komplexně, abych zvládal hrát před oběma brankami a myslím, že se mi daří plnit očekávání, která jsou do mě vkládána. Myslím, že jsem do týmu zapadl a jsem za to rád.

Nyní nás čekají Keltové z Berouna. Jak vidíš naše šance v osmifinálové sérii?
V této sérii očekávám běhavý hokejbal, s hodně góly. Bude převládat technický styl hry a to i díky povrchům. Proti Keltům si věříme na postup, bylo by zklamáním, kdybychom skončili v osmifinále. V našich silách a i přání managementu je semifinále, ale dle mého názoru můžeme být tentokrát my těmi, kdo zvednou na hlavu pohár pro vítěze.

Hohoho, ty se toho teda nebojíš 🙂
Věřím, že Kelty porazíme. V další části uvidíme, jaké to bude. Máme na to přehrát kohokoliv. Osobně mi nejde ani tak o osobní statistiky, ale rád bych s Olympem dosáhl výraznějšího výsledku. Tak proč ne, že jo.

Kdyby sis mohl vybrat soupeře, který tým z letošních soupeřů by to byl?
Osobně bych rád vyzval Suchdol, který ale nepostoupil. Rád bych se znovu utkal s Přeloučí, protože mi sedí svým stylem hry, který je založený na zkušenosti a dobré technické vybaveností hráčů.

Jak už bylo zmíněno, pomaličku se už nejspíš připravuješ na MS.
V tuto chvíli bych se chtěl soustředit hlavně na povinnosti v Olympu, se kterým bych chtěl dojít co nejdále a až poté se naplno zaměřím na přípravu na MS.

Díky za rozhovor a ať se daří 😉