Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 22 in /home/o/olympjh/www/olympjh.cz/wp-content/plugins/so-widgets-bundle/base/siteorigin-widget.class.php on line 841

Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 22 in /home/o/olympjh/www/olympjh.cz/wp-content/plugins/so-widgets-bundle/base/siteorigin-widget.class.php on line 841

Rozhovor s Fandou Švábirtem

Rozhovor s naším útočníkem Františkem Švábirtem, který se k hokejbalu vrátil po dvouleté odmlce a letos zažívá premiérovou sezónu mezi dospělými.

 

Ahoj Fando,

co studuješ za školu a co děláš, když nehraješ hokejbal?

Studuji Informační technologii v Jindřichově Hradci, ale tímto oborem se nechci zabývat i nadále, takže pokud udělám maturitu, tak bych šel na nějaký výcvik a školení k Policii ČR. Rád hraji hokej, hokejbal, stolní tenis a obecně mě baví všechny sporty a mám je rád.

Jak dlouho už hokejbal hraješ a jak jsi se k němu dostal?

Hokejbal hraji už od desíti let, takže za Olymp momentálně osmým rokem. Dostal jsem se k němu díky kamarádům. Hokejbal jsme hráli u nás na vsi a když šli starší kamarádi hrát za Olymp, tak mě to lákalo taky.

Bavil tě hokejbal v žákovských letech? Na co nejraději vzpomínáš?

V žákovských letech mě hokejbal určitě bavil. Na začátku mi to sice moc nešlo, také jsem hrál proti klukům, kteří byli třeba o pět let starší a o tři hlavy větší, ale postupem času se to zlepšovalo. Nejraději vzpomínám, když jsem hrál za mladší žáky, kde jsem byl kapitán. Také na turnaj krajských výběrů U15 a nebo na mou poslední sezónu v mladším dorostu, kde jsem dal za sezónu 20 gólů a dokonce jsem byl pozván na camp reprezentace Juniorských výběrů U16 do Dobřan. Akorát jsme zrovna v rodině neměli auto a byl jsem líný, takže jsem se na to vykašlal a teď zpětně toho hodně lituji.

Od hokejbalu jsi měl v posledních letech pauzu, co tě přivedlo zpět?

Měl jsem pauzu 2 roky. V Olympu už mladší dorost nebyl a já jsem mohl odehrát poslední sezónu v dorostu, tak jsem měl možnost jít hrát do Suchdola nad Lužnicí, ale neměli jsme doma auto a bylo by složité dostávat se na tréninky a na zápasy do Suchdola. Zároveň jsem nechtěl hrát za chlapy v Olympu, když mi bylo 16 let. Vrátil jsem se protože mi chybělo sportování na nějaké úrovni a také bych se rád dostal do formy. Hokejbal mám nejraději, tak jsem se rozhodl, že se vrátím. Také mi k návratu pomohla má přítelkyně, která mě pořád přemlouvala, abych zase začal hrát hokejbal za Olymp. (přítelkyni k návratu Fandy neustále pobízel její tatínek – pozn.red ?). Tímto ji děkuji a jsem rád, že jsem začal hrát a vůbec toho nelituji.

Jak se ti zatím líbí učinkování v letošní sezóně?

V Olympu se mi líbí hodně. Jsou zde spoluhráči, kteří dělají srandu jak v  kabině, tak i na střídačce nebo na hřišti. Mám rád zdejší přístup a vedení a také tu mám nějaké spoluhráče  z dorostu. Respektuji starší a zkušenější spoluhráče a vážím si každé rady od nich.

Jak vidíš šance Olympu ve 2. lize?

Letošní sezónu vidím velmi dobře. Soudím podle prvních zápasů, protože máme ze čtyř utkání čtyři výhry. Myslím také, že se umístíme nejhůře do 3. místa a věřím, že  budeme hrát o postup do 1. ligy. Jsme kvalitní a zkušený tým a věřím, že se nám to povede.

Jak to vidíš s Olympem do budoucna? Máš nějaké ambice na vyšší ligu?

Do budoucna si myslím, že bychom se s Olympem mohli dostat do vyšší ligy. Jak už jsem říkal,  jsme kvalitní a zkušený tým a věřím, že ve vyšší lize by se nám líbilo více než ve 2. lize. Představa zahrát si extraligu s Olympem třeba proti Kert Parku Praha je pěkná a snad se nám to někdy i poštěstí.

 

Mařek Miláček

Mařek Miláček

Rumun z Kostelní Radouně, co by šel světa kraj a šel by možná i bosý
Mařek Miláček

Latest posts by Mařek Miláček (see all)

Mařek Miláček

Rumun z Kostelní Radouně, co by šel světa kraj a šel by možná i bosý