Rozhovor s Martinem „Střelou“ a Davidem „Nahrávkou“

Rozhovor s Martinem Hunalem a Davidem Mátlem, kteří letos opanovali týmovou tabulku produktivity. Martin se z pozice obránce stal nejlepším střelcem týmu, když dokázal vstřelit 12 gólů a k tomu připojil ještě 6 asistencí. David naopak převzal otěže po veteránu Jaroslavu Matějkovi a rozhodl se, že letos bude většinou pouze nahrávat. I proto si připsal 14 asistencí a „pouze“ 4 góly. Co po Jardovi nepřevzal je hodnota trestných minut. Nejmenší hráč v týmu se stal také hráčem nejtrestanějším. Tuto dvojici lze také pochválit, že společně s Markem Miláčkem zasáhla do všech zápasů v sezóně. Pouze o jeden start méně si připsal nováček v týmu Dominik Loukota. Při většině zápasů se do brány postavila stálice týmu – Filip Janák.

 

Jak bys zhodnotil letošní sezónu?

Martin: Sezónu považuji za neúspěšnou, jelikož jsme nepostoupili do play-off. Sice na osmé místo nechybělo moc, ale na to se ale historie neptá. Na druhou stranu se dají na celé sezóně najít i pozitivní stránky.

David: Vzhledem k tomu, že jsme nepostoupili do play off, tak hodnocení nemůže být pozitivní, i když chyběl jen malý krůček.

S čím jsi byl spokojený a z čeho naopak znepokojený?

Martin: Spokojený jsem byl hlavně s tím, že jsme po dlouhé době dokázali do týmu plně zapracovat několik mladíků, kteří s námi celou sezonu odjezdili. Ve velké míře se také zlepšila celková atmosféra v týmu, bez které to zkrátka nejde. Na druhou stranu nespokojený jsem hlavně s účastí na venkovních zápasech. V osmi nebo devíti lidech se první liga hraje opravdu špatně.

David: Spokojený jsem byl se zapracováním nových, především mladých hráčů z naší líhně a jejich solidními výkony. Nespokojený s přístupem ať už k tréninkům nebo dokonce zápasům a často s malým počtem hráčů cestujících na venkovní hřiště.

Jsi spokojený se sezónou z osobního hlediska?

Martin: Z osobního hlediska spokojený jsem, na hřišti jsem dostával snad nejvíce prostoru ze všech hráčů, tomu odpovídaly i statistiky. Je to prostě svázané jedno s druhým – atmosféra v týmu se zlepší, hokejbal začne člověka bavit o to víc, pak se daří i střelecky a zase dokola. Přes počáteční obavy jsem si já osobně sezonu opravdu užil. Chyběla asi jen ta účast v play-off.

David: Sám sebe nerad hodnotím, občas to bylo lepší, někdy horší, ale myslím, že snaha byla znát a ta se také cení.

Co si myslíš, že týmu chybělo k účasti v play off?

Martin: Rozhodně ta slabá účast na venkovních zápasech. Pokud bychom ty zápasy odjezdili ve více lidech, mohli bychom pomýšlet na vyšší pozice v tabulce. Bohužel, do svědomí si musí sáhnout každý jednotlivec sám.

David: Chyběly nám dva body. V pár zápasech, jako třeba v Opavě, doma s Hostivaří a Prachaticemi nebo Jihlavou, které jsme odehráli velmi slušně, ale nevyšly nám koncovky zápasů, ve kterých jsme ztratili těch pár bodů, které nám pak bohužel chyběly, stejně tak v posledním zápase s Hostivaří.

Jak vidíš nadcházející sezónu?

Martin: Do těchto úvah bych se zatím nerad pouštěl, neboť nevím, jaká bude situace v klubu. To vše přinesou nadcházející dny a také „schůze“ v rámci tradiční dostřelné na Ratmíráku.


David: Nadcházející sezónu jsem ještě nějak moc neřešil, ale doufám, že bude pokračovat zapojování našich mladých hráčů a ať už budeme hrát v jakékoli soutěži, tak jsem si jist, že ji vyhrajeme!

Jaké jsou tvé plány na léto?

Martin: Žádné velké plány na léto zatím nemám. Tři víkendy v červnu opět pořádáme hokejbalovou Městskou ligu v Jindřichově Hradci, což bude organizačně značně náročné. Pak už bude od hokejbalu na chvíli pokoj. A potom už bych se měl začít plně věnovat stolnímu tenisu, neboť budu od nové sezony nastupovat ve vyšší soutěži, než jsem byl dosud zvyklý. Takže mám o zábavu postaráno.

David: Tak samozřejmě už teď si připravuji plán na tvrdou letní přípravu, kterou odmakám a v příští sezóně konečně vyhraji tabulku střelců! Také se velmi těším na finále Evropské ligy, kde se chystám fandit svému milovanému Arsenalu!

Mařek Miláček

Mařek Miláček

Rumun z Kostelní Radouně, co by šel světa kraj a šel by možná i bosý
Mařek Miláček

Mařek Miláček

Rumun z Kostelní Radouně, co by šel světa kraj a šel by možná i bosý