Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 22 in /home/o/olympjh/www/olympjh.cz/wp-content/plugins/so-widgets-bundle/base/siteorigin-widget.class.php on line 841

Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 22 in /home/o/olympjh/www/olympjh.cz/wp-content/plugins/so-widgets-bundle/base/siteorigin-widget.class.php on line 841

Rozhovor s trenérem mládeže, Davidem Mátlem

Přinášíme rozhovor s Davidem Mátlem, který je stálicí A-týmu a v uplnyulé sezóně nastupoval jak za Olymp, tak na střídavé starty za prvoligový Suchdol nad Lužnicí. Se Suchdolem se mu dokonce podařilo ve zkráceném “covidovém formátu” opanovat druhou nejvyšší soutěž. U nás je David také trenérem mládeže.

 

Davide, jak zatím trávíš prázdniny? Byl jsi na nějaké dovolené nebo tě teprve čeká?

Na dovolené jsem ještě nebyl. Ta mě teprve čeká a letos to bude dovolená pracovní, takže ji budu trávit doma se zednickou lžící.

V poslední době jsi zažil řadu úspěchů. Dokončil jsi vysokou školu a také se stal vítězem 1. Ligy v hokejbalu s týmem ze Suchdola nad Lužnicí. Jaké to bylo a jaké byly oslavy?

Samozřejmě si obou úspěchů velmi vážím, i když oba se uskutečnily v této covidové době, tak to bylo trochu jiné, než by bylo normálně. V Suchdole se letos sešla skvělá parta, která si titul zasloužila. Co se oslav týče, tak nějaké pivo padlo.

Jak vidíš učinkování Olympu v Jihočeské krajské soutěži?

Určitě to bude, po sloučení obou jihočeských soutěžích, zajímavá sezóna. Doufám, že se budeme pohybovat v těch nejvyšších patrech tabulky a já nic jiného než titul z této sezóny neberu.

V Olympu jsi hlavním trenérem mládeže? Můžeš nám mládežnický tým trošku představit?

Letos jsme do soutěže po delší době přihlásili tým starších žáků, který ale z větší části budou tvořit hráči a hráčky kategorie mladších žáků, někteří dokonce z přípravky, takže to bude taková zatěžkávací zkouška, ale určitě jí zvládneme přinejmenším se ctí a budeme minimálně vyrovnaným soupeřem. Já nám věřím, protože máme velice talentovaný tým.

Pokud budu kluk/dívka a budu mít zájem zkusit si hokejbal, co proto musím udělat?

Je to velice jednoduché. Stačí zavolat na číslo 721 433 092 a domluvit se. Teď o prázdninách se trénuje 3-4x v týdnu, v sezóně je to pak 2-3x. Zápasy jsou každý víkend v období září-listopad a březen-květen. Prakticky kompletně celé vybavení potřebné k hokejbalu je možné si u nás zapůjčit a zkusit si ho. Hokejbal je jeden z nejlevnějších sportů na jindřichohradecku, u kterého se sice občas hraje v dešti nebo v zimě, ale jak říká náš předseda „nejsme přece z cukru“ a „neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení“!

 

foto: Martin Halíř

Mařek Miláček

Mařek Miláček

Rumun z Kostelní Radouně, co by šel světa kraj a šel by možná i bosý
Mařek Miláček

Latest posts by Mařek Miláček (see all)

Mařek Miláček

Rumun z Kostelní Radouně, co by šel světa kraj a šel by možná i bosý