Sezóna 2016 / 2017 je tady!!!

Úvodním trojlístkem zápasů jsme vykročili do nové hokejbalové sezóny 1. NHbL pro ročník 2016 / 2017. V dosavadních třech zápasech jsme si vyzkoušeli 3 ze 4 možných konců zápasu. Prozatím jsme nepoznali hořkost porážky v řádné hrací době a hned dvakrát dokonce rozhodovali námi tolik neoblíbená samostatná střílení neboli slangově „náběhy“.

Obránci:         Landkammer, Hunal, Štěch, Mátl B., Tržil

Útočníci:         Čapek, Matějka, Mátl D., Radvanský, Lát, Slanina, Prokop, Houdek, Plášil, Škarda

Hned na úvod sezóny jsme před početnou diváckou kulisou přivítali o první zářiové neděli na našem horkém plastu plzeňské HBC Litice, se kterými se nám v poslední době příliš nedařilo. Toto „prokletí“ jsme tedy chtěli konečně prolomit, ale zpočátku to s námi nevypadalo vůbec dobře. V čase 7:15 totiž v přesilové hře ranou od modré čáry překonal staršího z bratrů Janákových v naší brance hostující kapitán Jakub Šiman – 0:1. Naštěstí nás tato branka nesrazila do kolen, ale naopak se zdálo, jakoby nám dodala vítr do plachet. Vytvořili jsme si několik velmi slibných šancí, ale jako gólová se ukázala až ta, jenž šla po ose Slanina – Mátl David – Čapek. Čas 10:44 – 1:1. Tímto poměrem také skončila naše úvodní třetina nové sezóny.

Po přestávce se však začaly na hřišti dít věci a my jsme téměř nenechali vychladnou tleskající ruce diváků. Dvěma hezkými individuálními akcemi se v časech 17:31 a 20:15 nejprve prosadil nováček v našem týmu, posila z Anglie, Daniel Radvanský, aby následně v čase 21:49 spolu s Ondřejem Houdkem připravil gól pro dalšího nováčka Kamila Láta. Do konce druhé třetiny stihly padnout ještě dva góly, a to do obou branek. Na 5:1 nejprve ve vlastním oslabení navyšoval dělovkou od modré čáry Jirka Plášil, kterému nabyl náš prozatím poslední nováček Jan Prokop (spoluhráč Filipa Janáka z reprezentace U18). Posléze, konkrétně v čase 27:37, snížil na 5:2 hostující Martin Kabát. Za tohoto stavu se šlo tedy do našich polorozpadlých buněk.

Ve třetí třetině jsme již hostům nedali sebemenší šanci a své vedení jsme postupně navýšili až na konečných 8:2, kdy se v přesilových hrách trefili Martin Čapek a Ondra Houdek a poslední gólový záznam tohoto zápasu a svůj hattrick uzavřel v čase 32:50 po celý zápas skvěle hrající Martin Čapek. Brankář Jan Janák si tak ve svém startu po více než půl roce připsal cenné vítězství.

Obránci:         Landkammer, Hunal, Štěch, Mátl B., Popelka, Tržil, Kohút

Útočníci:         Čapek, Matějka, Mátl D., Radvanský, Lát, Houdek, Plášil, Škarda, Zayml P.

Náš první venkovní zápas této sezóny nás zavedl do města automobilů škoda – Mladé Boleslavi. Na hřišti, ze kterého máme z předloňského play-off rozporuplné dojmy, jsme byli od začátku až do konce základní hrací doby lepším týmem, ale hraje se na góly a těch jsme dali bohužel o jeden méně než soupeř.

Do branky se postavil bronzový medailista z nedávno skončeného mistrovství světa v anglickém Sheffieldu Filip Janák, který si zejména při nařízeném trestném střílení v polovině první třetiny počínal bravurně. Během úvodní patnáctiminutovky jsme si vytvořili hned několik šancí, ale žádnou z nich jsme nedokázali gólově zúročit.

Po bezbrankové první třetině se hra na plastovém povrchu přiostřila a konečně mohla hrstka mimochodem přihlížejících diváků spatřit gólovou akci. V čase 26:16 otevřel střelou nad betony domácího brankáře Turczyna skóre utkání Ivan Škarda – 0:1. Do konce třetiny se následně již nikdo neprosadil.

Klid před bouří v podobě třetí třetiny sliboval velké věci. Domácí Martin Krejčí v čase 36:30 důrazem před naší bránou nejprve srovnal skóre – 1:1. V čase 39:11 si na chvíli pro náš tým vypůjčil vedení opět Ivan Škarda – 1:2. O 20 sekund později dostal Marcel Malina od našich hráčů dárek v podobě pohodlného a ničím nerušeného zakončení své akce, čímž bylo skóre utkání opět nerozhodné, tentokrát 2:2. Tento stav vydržel i vypršení základní hrací doby, a tak následovala samostatná střílení, ve kterých se narozdíl od ostatních 5 exekutorů trefil pouze domácí Michal Mrhálek, který tak Boleslavi vymohl jeden bod navíc.

Obránci:         Hunal, Štěch, Mátl B., Popelka, Tržil

Útočníci:         Čapek, Matějka, Mátl D., Slanina, Prokop, Houdek, Plášil, Škarda, Zayml P.

Do nedělního zápasu jsme šli sice se smolnou prohrou v hlavách, ale s touhou ztracené body získat zpět. Během úvodní třetiny zápasu jsme byli jasně lepší než domácí, když brankář Jan Janák zasahoval za celou třetinu pouze dvakrát. Jeho protějšek Jan Marek musel naopak zasahovat hned několikrát, ale vždy byl úspěšný a balónek za svá záda nepustil. Půlsta diváků se tedy v první třetině gólu nedočkalo.

Ve druhé třetině již přidali domácí na aktivitě a síly na hřišti se začaly pomalu vyrovnávat. Dvěma zbytečnými fauly jsme se však bohužel poslali do tří a tak přišlo zákonitě potrestání z hole mladšího Vaška Šlehofera ranou z kruhů k pravé tyči naší branky – 1:0. Následně jsme soupeři darovali ještě jednu přesilovou hru 5na3, ale v té nás naštěstí podržel brankář. Do konce třetiny již následně žádný tým branku nevstřelil.

Poslední část utkání byla ve znamení velkého tlaku naší smečky hladových vlků prahnoucích po gólu a vítězství, kdy v čase 40:19 se vydala do útoku dvojice bílých vlků Čapek – Škarda, aby zde nejprve Čapek předvedl nejhezčí individuální akci zápasu, po které následovala snad ještě hezčí přihrávka na volného Škardu, který pohodlně srovnal skóre na 1:1, čímž dovršil svůj víkendový hattrick.

Po nerozhodném skóre v základní hrací době zápasu následovala podruhé za víkend samostatná střílení. K úvodnímu střílení se vydal rychloruký ovšem pomalonohý Patrik Zayml, který střelou mezi nohy nedal Markovi šanci. Naopak Janák si na soupeře počkal a jeho střílení vytěsnil vyrážečkou. Ke druhému našemu střílení se postavil Honza Prokop, kterému zřejmě Zayml poskytl na střídačce rychlokurz, jelikož svou akci provedl téměř na chlup stejně. Naproti tomu domácí Šlehofer st. poslal balónek mimo branku, v důsledku čehož bylo vymalováno – 1:2ss.

První ze tří venkovních dvojzápasů máme tedy za sebou. Nyní nás čeká druhý v pořadí, kdy zajíždíme nejprve tuto sobotu (17. 9.) na hřiště České Třebové a následně v neděli odehrajeme utkání v Chlumci nad Cidlinou.