Starší žáci zvítězili !!!

Neuvěřitelně dlouhá  černá série je konečně ukončena. Stalo se tak v sobotu 16. dubna, kdy měli na programu starší žáci poslední zápas své sezóny…

Pedagog ČB – Olymp JH 3:6

V sobotu ráno vyrážel náš tým starších žáků na poslední zápas základní části této sezony do Českých Budějovic. Náš soupeř je v tabulce o jedno místo před námi, ale počtem bodů byl před zápasem o 25 před námi. Z toho vyplývá, že se mělo jednat o jasnou záležitost pro domácí výběr.

Již od začátku tohoto výletu byla na týmu vidět dobrá nálada a chtíč konečně zlomit zhruba dvou a půl leté čekání na vítězství. Trenérský štáb začal vymýšlet něco, co by mohlo vést k vítězství, což se nakonec i povedlo, ale nebudeme spoilerovat 🙂

Teď již k samotnému zápasu. Hned z první útočné akce se nám podařilo skórovat, kdy Martin Pavlík napřáhl z kruhů po nahrávce Jakuba Košťála. Zhruba za 7 minut to byl opět náš kapitán, který se dostal po vysunutí Zdendy Duby do samostatného úniku a přesnou střelou překonal domácího brankáře. Bohužel Pedagogu se povedlo 2 vteřiny před koncem úvodní části snížit na 1:2. Naštěstí nás tento moment nepoložil a i díky výborně chytajícímu Lukáši Semotánovi nám tento stav vydžel, když nejprve kryl samostatný únik, pak dokonce i nařízené trestné střílení. Poté již znovu přišla řada na střelce tohoto utkání, když dovršil hattrick a bylo to 1:3. O 45 vteřin později sice snížil domácí Hucl, ale poslední slovo v této třetině si vzal Kuba Košťál, když po nahrávce Dana Slabého prostřelil Stankaye.

Po tomto hracím období jsme si již začali říkat, že by to konečně mohlo vyjít, ale nechtěli jsme to zakřiknout. Ještě blíže k výhře bylo po 28 sekundách třetiny třetí, Koště opět viděl mezírku a bylo to 2:5 z pohledu Českých Budějovic. Za dvě a půl minuty vstřelil superstřelec Martin svůj čtvrtý a pro náš tým šestý gól a bylo hotovo. Domácím se ještě minutu a půl před koncem podařilo snížit, ale na prvních bodech z posledních dvou sezon to stačilo.

Toto utkání se povedlo se vším všudy, jedna lajna góly dávala a ta druhá to skvěle ubránila a i proti starším a větším protihráčům se ukázalo, že hokejbal hrát umíme! Jako hvězdu utkání bych označil celé mužstvo, které podalo skvělý výkon. Jen doufám, že na další vítězství nebudeme čekat tak dlouho.

Branky: 2:27 Pavlík (Košťál), 9:11 Pavlík (Duba), 19:58 Pavlík (Košťál), 22:01 Košťál, 24:28 Košťál, 26:54 Pavlík (Košťál, Duba)

Střely: 23:12