Střelec Zayml o své premiéře v PO

Lukáš Zayml je mladším bratrem Patrika a za Olymp, jak všichni určitě již víte, si kroutí svou první sezónu. Začínal na pozici obránce, až se nakonec dostal do útoku se svým bratrem. Společně s Martinem Klimešem měli velkou zásluhu na úspěchu týmu v prvním osmifinále na hřišti v Berouně.

V posledních zápasech se ti daří, čím to?
Když jsem přišel do Olympu, tak jsem měl trošku obavy, protože první národní tu už nehrají jen nějaký nazdárci a všichni to tam umí. V prvních zápasech sezony jsem často hrál beka, ale po nějakých odehraných 10 zápasech jsem se začal cítit líp. Míček mě lépe poslouchá a už se tolik nebojím něco udělat, přejít 1na1. Ale že jsem začal víc bodovat to není moje zásluha, ale celého týmu. Například v Karlových Varech, v předposledním kole, jsem dával dva góly, ale přitom oba dva jsem měl úplně do prázdné brány, takže mi to připravily spoluhráči.

Jak jsi vnímal atmosféru prvoligového play off při své premiéře?
Před play off všichni říkali, že to budou úplně jiné zápasy než v základní části, což se potvrdilo. Atmosféra byla dobrá, jak v kabině, tak na střídačce. Jediné co bych vytknul jsou hráči domácích, kteří neunášeli to, že jsme je jednoznačně přehrávali a nadávali nám.

Vítězný gól v prvním utkání, to je hezký start. Co gólové situaci přecházelo?
Naskočil jsem ze střídačky k útočné modré čáře a stál jsem na modré čáře, když Remi bežel po pravém křídle do pásma. Když už se dostal do třetiny, tak jsem se schoval za beka, kterej podle mě ani o mě nevěděl. Remi mě našel krásnou nahrávkou, pak už jsem naznačil střelu a udělal jsem blafák do backhandu

Když se ještě vrátím o chvíli zpět v zápase. Co ti probíhalo hlavou když se v našem oslabení šli 2 Kelti na Filipa?
Brácha stál na vrcholu při přesilové hře a podle mě byl faulován. Pak se řítili sami dva na Filipa, který to zvládl bravurně. V první chvíli už jsem si říkal že je vyrovnáno, protože 2 sami na brankáře, to je ve většině případů gól. Filip ukázal, že nás umí podržet a můžeme se na něj spolehnout. Asi nemá cenu se vyjadřovat k posuzování některých zákroků. Důležité je, že jsme první zápas vyhráli a v sobotu se budeme snažit, abychom Keltům ukončili sezonu.

Díky za rozhovor a ať se daří i v příštích zápasech 😉