Šušice ukázala jak na tom jsme a co zlepšit

Příchodem Jana Donauschachtla se opět rozjela tradice přípravných dvojzápasů v místě a termínu konání letního soustředění HBC Plzeň v Sušici. Dvojice zápasů byla nalosována pro někoho možná smrtelně (2 plnohodnotné zápasy hned za sebou s krátkou pauzou), nicméně nakonec to dopadlo jinak, ale o tom až níže

První utkání svedlo proti sobě náš A-tým s A-týmem Plzně, kterÝ zde nebyl nejspíše v nejsilnější sestavě, navíc byl na konci svého soustředění. V řeči čísel se proti sobě postavilo 16 a 23 (jestli jsem počítal dobře). Sestavu trenér postavil takto: Janák F. (23. Janák J.) – Hunal, Majerik, Mátl B., Štěch, Klenot – Marko, Remiáš, Mátl D., Matějka, Zayml P., Škarda, Zayml L., Miláček.

Vstup do utkání jsme měli velmi dobrý, kdy jsme si dobrým pohybem a kombinacemi zásluhou Patrika Zaymla a Martina Marka do druhé třetiny přinesli vedení 2:0. Poté jsme v prostřední části přidali další dvě branky, ale bohužel 4 obdrželi, což už tak pozitivní nebylo. V poslední třetině se karty úplně obrátily a my jsme pouze 3x inkasovali. Možná neproměňování šancí v poslední třetině nás stálo lepší výsledek, ale co se týče hry, můžeme být spokojeni. Hlavně za hru v první třetině.

Druhé utkání nedělního programu patřilo nám a loňskému finalistovi 2. NHbL-jih, týmu HBC Prachatice. Ten se bohužel nesešel v optimální sestavě a ani v početné a bylo to i znát na obrazu celkové hry. A především na výsledku. Za nás jsme spokojeni, že jsme si mohli vyzkoušel dvě naprosto odlišná utkání, která ukázala naše silné a slabé stránky a to, na čem zapracovat do budoucna. Konečný výsledek 11:0 vypadá sice vysoce, nicméně počet nastřelených tyčí a neproměněných šancí, vyložených, je ještě vyšší. Hlavně v první polovině mohou soupeři děkovat, za přijatelný stav 0:3, svému brankáři, který mimo jiné dvakrát s přehledem vychytal Marka, který se ocitl úplně sám před brankou.

My už pomalu vyhlížíme start ligového ročníku, ve kterém vyjíždíme na první trip (za tří celkově v základní části) do Brna a Poličky