Těsná prohra v Českém poháru

Se známým celkem z Jihlavy jsme se utkali v rámci prvního kola Českého poháru. S Jihlavským týmem jsme se setkávali během působení obou mužstev v první lize. Nyní už v ní ani jeden tým nepůsobí a tak se obě mužstva nemohou potkat. Zápas byl tedy příjemným zpestřením. Do branky se tentokrát postavil Štěpán Kvapil, který si tak připsal druhý start v týmu mužů.

Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Hosté se hned usadili v našem obranném pásmu a po tečované střele jsme hned v prvním střídání prohrávali 0:1. Skóre jsme dokázali srovnat, když se po klasickém nápřahu prosadil Martin Hunal. Krátce poté ovšem jihlavští potrestali naši pasivitu v obraném pásmu a opět se dostali do vedení. Góly padají většinou po chybách a jednu takovou se podařilo potrestat Miláčkovi střelou z kruhů. My jsme se bohužel nedokázali poučit z předešlých chyb a tak si do konce třetiny hosté opět vzali vedení na svou stranu.

Hrál se pohledný hokejbal na obou stranách a o branky nebyla nouze. Tu další vstřelil zase tým Jihlavy a dostal se již do dvougólového vedení. Aby toho nebylo málo, tak se před koncem třetiny hosté znovu prosadili a utekli nám na rozdíl tří branek. My naštěstí navázali kontaktním gólem při přesilové hře, když se z kruhů prosadil Přibyl.

Na začátku třetí třetiny byl jeden z hostujících hráčů vyloučen na pět plus do konce za faul kolenem na Přibyla a nám se tak naskytla výborná příležitost vzít osud zápasu do svých rukou. V přesilové hře se dvakrát prosadil Marek Miláček, který tak dovršil svůj hattrick a vyrovnal stav zápasu na 5:5. Bohužel se stalo to, co se stávalo celý zápas. Jakmile jsme dokázali vyrovnat, tak si jihlavští opět vzali vedení pro sebe.

V novém formátu Českého poháru tedy končíme již v prvním kole, když jsme s Jihlavou prohráli 5:6. Určitě se ale nemáme za co stydět, jelikož si myslím, že jsme podali zatím náš nejlepší letošní výkon. Příští neděli zajíždíme na hřiště Pluhova Žďáru.

Hunal (Mátl D.); Miláček (Strašík, Sedlák); Přibyl (Plášil); Miláček (Plášil); Miláček (Strašík, Plášil)