Věděli jste, že…

…play off je tady? A s ním přichází období spekulací, nadšení, zklamání. Prostě všeobecně emocí. Všichni se na něj těší, někteří ani nevědí proč, ale každopádně je očekáván příchod něčeho velikého. Něco jako o Vánocích. Až na to, že v PO rozhodně nic zadarmo nedostaneš. Můžeš tak akorát dostat.

50 bude pro nás hlavním číslem, protože přesně tolik, po závěrečném hvizdu, budeme mít za sebou odehraných zápasů v 1. národní lize v Play OFF. Je to velmi slušná sbírka zápasů a pouze dvěma hráčům, kteří by měli s největší pravděpodobností nastoupit, se tato porce podařila – Martinovi Čapkovi a Jaroslavu Matějkovi.

Mám-li před začátkem letošního PO bilancovat, tak to v řeči čísel znamená:

2007 – 4 zápasy s Novou Včelnicí (1:3 – mimochodem proti Liboru Slaninovi)
2008 – 4 zápasy s Přeloučí (1:3 a také by se našli pamětníci, kteří hrají doposud 🙂 )
2009 – 4 zápasy s Heřmanovým Městcem (1:3 ještě za dob Ondřeje Wábera)
2010 – 8 zápasů (3:0 s Delta Pardubice a poté znovu s Ježky a opět neúspěšně 2:3)
2011 – 11 zápasů TITUL (3:1 s CSKA KV, poté 3:0 s Ďábly Praha a nakonec 3:4 s Kovo Praha + výhra se Sudoměřicemi 5:2, která nás posunula do Extraligy)
2014 – 8 zápasů (3:2 s Novým Strašecím a 0:3 s Kovo Praha)
2015 – 10 zápasů (3:2 s Tygry MB a poté 2:3 s CSKA KV)
2016 – ?

Ti, co dobře počítali, tak ví, že Kelti 2008 jsou naším 10. soupeřem ve 13. sérii. Tato série navíc rozčísne dosavadní nerozhodný stav.

Ve 25 zápasech jsme dokázali vyhrát a v 24 jsme prohráli. Venku hrajeme častěji, ale jenom o trošku. V sobotu odehrajeme již 26. zápas – zatím jsme 8x vyhráli a 17x prohráli, takže možná budeme z dlouhodobého hlediska v mírné nevýhodě. Ale jenom sami se sebou. Navíc máme ve svých řadách Ivana Škardu, který nalezl zatím pokaždé recept na brankáře Keltů.

Možná by se slušel zopakovat vzájemnou sérii s Kelty. Ve třech zápasech, kdy jsme 2x hráli doma, jsme pokaždé vyhráli. Celkové skóre 15:5 umocnila poslední výhra 9:2 na začátku března. Moc se z toho odhadnout nedá. Více informací z tábor soupeře si můžete přečíst v tomto článku.

Pro velkou část týmu a i pro trenéra bude 9.4. vzpomínkou na jízdu z roku 2011, kdy jsme v tento den začínali s KV doma. Před pěti lety, v sobotu, jsme zvítězili 4:3 a například u toho byl také jeden hráč Zlivi.

Co ale nikoho v té době nenapadlo, že Broňa bude stále aktivní a že bude chytat Filip Janák. Mezi těmito hráče je, dámy a pánové, rozdíl celých 30 let !!! V podstatě máme taky takového Jardu Jágra, jakoby a navíc ještě staršího !!! 😉

K Filipovi ještě můžeme dodat, že ještě žádný brankář nevychytal čisté konto. Bude Filip prvním, komu se to v našem drezu povede? Na to si budete muset počkat na online zpravodajství na FB stránce 😉