MD | Víkend Mladšího dorostu opět bez bodů.

V sobotu 24.9. 2016 se tým mladšího dorostu vydal na první utkání letošního roku proti HC ŠD Písek, který je vícemistrem České Republiky z minulé sezóny. V neděli jsme se utkali se soupeřem z Jihlavy, který je pro nás již známý ze starších žáků.

HC ŠD Písek – Olymph JH 5:2  (1:1, 2:0, 2:1)

C14409901_10206709822776035_7010889621575331320_oelé utkání začalo poměrně v klidu, to ale nemění nic na tom, že nás soupeř tlačil a důrazně ohrožoval naši branku, kterou ovšem bravůrně hlídal Lukáš Semotán. V deváté minutě to ale změnil Písecký Šimůnek a stav byl rázem 0:1 v náš neprospěch. Ve dvánácté minutě kapitán Martin Pavlík v samostatné akci nahodil na branku a po pro nás šťastné teči jednoho ze soupeřů vstřelil gól! Stav po první třetině tedy 1:1, což bylo pro nás velmi příznivé a povzbuzující. Pořád to ale nebylo ono,  bylo co zlepšovat.

Do druhé třetiny jsme vstoupili s tím, že chceme dát góly a vyhrát zápas. To nám ale překazili Muchl a Daněk dvěma vstřelenými brankami.

Na třetí třetinu stáhli trenéři Jaroslav Matějka a David Mátl náš tým na deset hráčů, z původních čtrnácti. V druhé minutě třetí třetiny ale opět Šimůnek prostřelil Lukáše v bráně a zvýšil na 4:1, na to odpověděl po necelých šesti minutách František Švábirt svojí přesnou střelou do horního růžku branky a snížil na 4:2. To si ovšem Písečtí nenechali líbit a Čapek opět zvýšil, tentokráte na 5:2.

Olymp JH – Sk Jihlava 2:13  (2:1, 0:5, 0:7)14423847_1838518393046008_2109833506_o

Do utkání jsme vstupovali s tím, že chceme tři body, to se nám v první třetině dařilo. Gólem sice začali Jihlavští, ale hned na to odpověděl Luboš Hronza svojí přesnou střelou za Jihlavského brankáře. Další gól nám přinesla přesilová hra, ve které po nahrávce Zbyňka Spurného vystřelil Martin Pavlík k levé tyči.

Ve druhé třetině přišli hráči z Jihlavy s vyrovnávacím a také rozhodujícím gólem utkání, gól na 2:2, který nás poslal ke dnu. Od té doby to šlo s námi od desíti k pěti, obrana zahálela a útok nemohl vstřelit gól.

Do třetí třetiny jsme vstoupili s pocitem, že máme na to dát góly a vyhrát. Jihlavští nám ovšem ukázali, že jsou lepším týmem. To se ukázolo i na časomíře, sedm vstřelených gólů do naší branky a ani jeden do té soupeřovo, to všechno během třetí třetiny. Utkání ovšem házíme za hlavu a tvrdými tréninky se připravíme na tým z Českých Budějovic, s kterým hrajeme na jeho hřišti 2.10.